Dēles

  • Ivars

    Par ko liecina dēles ezerā? Vai tas ir labi, vai slikti?

    29.07.2003 - 18:21

  • Vita

    Visticamāk - ne labi, ne slikti. Dēles nav izcili indikatori tīram vai piesārņotam ūdenim, līdzīgi kā ērces mežā. Kā zivju barība skaitās mazvērtīga. Ir dēles - zivju ektoparazīti. Retākas ir medicīnas dēles, iekļautas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā (14.11.2000. MK not. nr.396) - ne tāpēc, ka apdraudētas, bet tāpēc, ka retas. Retas tāpēc, ka maz pētītas?

    03.08.2003 - 01:46

  • Jānis

    Es redzēju dēli, kādu agrāk nebiju redzējis. Nevis klasiski gara, bet plata un vidū pabieza, vidū plakana, plata, brūna, pumpaina kā gurķis vai varde.Paliela.Vispār jāsaka - briesmīga paskata.

    08.08.2003 - 14:51

  • ZZYZX

    ...ir bijuši gadījumi - kad makšķere ilgāk netiek kustināta, bet ceļot to ārā no ūdens - pie sliekas pieķērusies(piesūkusies) makana dēle(dīvaini - būtu vēl zivij, bet sliekai taču tur no tām asinīm nekā nav???). Ir arī tādas kā caurspīdīgas dēlītes- uz ūdensaugiem... ..vienā Kurzemes ezeriņā esmu arī redzējis retu melnās dēles eksemplāru - ar tievu,koši sarkanu svītru pāri visam ķermenim. Ko saka par šiem jautājumiem speci?

    15.03.2005 - 16:04

  • ilze

    Man ļoti nepatīk, ka dīķī ir dēles. Kā no tām atbrīvoties? Dīķis jauns, nesen rakts

    16.05.2006 - 21:23

  • krišs

    mums dīķī ir dēles tas ir labi?

    07.06.2006 - 23:14

  • Vita

    1. Ilze, kāpēc taisījāt dīķi, ja gribat atbrīvoties no dzīvības tajā? Dēles ir tipiskas dīķu iemītnieces, un tām ir sava loma dīķa ekosistēmā. Vai nu jāsadzīvo, vai jāpeldas baseinā. 2. Kriš, sk. 2.komentāru šai diskusijā.

    09.06.2006 - 19:29

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas