Ūdens motocikliem NEE !

  • kusaks

    Ūdens moči kaitē gan dabai, gan cilvēkiem.Kā no tiem aizsargāties? Vai pašvaldība var noteikt tiem aizliegumu savas teritorijas ezeros? Interesē citu pieredze.

    14.05.2002 - 11:57

  • Jānis

    Ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju vispārējie aizsardzības noteikumi, kas ar ūdensmotocikliem aizliedz braukt liegumos (starp citu, ar motorlaivām, kuteriem, utt. šie noteikumi liegumos braukt nez kādēļ neaizliedz, kaut gan praktiski ir redzēts, kā uz liegumu arlielu piekabi ved pamatīgu motorlaivu - tas bija Ummī). Pozitīvs piemērs ir Ungurs - tur ir pašvaldības izdoti noteikumi, kas limitē ūdensmotociklu skaitu un lietošanas laiku (ja pareizi atceros, atļauts braukt ne agrāk kā stundu pēc saullēkta un ne vēlāk kā stundu pirms saulrieta). Kaut kādi ierobežojumi ir arī daļā Ādažu pagasta ezeru, diemžēl konkrētu informāciju man solīja, bet tā arī nesūta. Kad sadabūšu - ielikšu DB. Ūdensmotociklu un motorlaivu lietošanas ierobežojumi ir dažu ezeru apsaimniekošanas un aizsardzības noteikumos, bet tas vairāk attiecas uz liegumiem un rezervātiem.

    14.05.2002 - 13:12

  • Lauma

    Vai tas varētu tā būt, ka ūdensmotociklu bieža "airēšanās" pa ezeru ietekmē ezera aizaugšanas tendenci (ātrumu un blīvumu). Kaut kur dzirdēju, ka ūm. dzenskrūves darbības rezultātā ūdens tiek bagātināts ar skābekli un tas varētu iespaidot ezera dzīvi pat labvēlīgi? Var jau būt, ka tas ir pilnīgs "sviests"!

    15.08.2002 - 00:46

  • Aldis

    Daargaa Lauma , tas nav nekaads "sviests" . Pats esmu kaisliigs makshkernieks un arii uudens mochu fans - abas lietas viena otrai neskaadee . Vai kaads no tiem lielajiem gudriniekiem var pateikt kas tur kaitiigs iisti ir ( ja degviela tek uzpildiita benziintankaa ) ? :) Mums pat ir teikushi paldies par beidzot tiiu pludmali no visaam uudenszaaleem un smakaam , kad taas agraak karstumaa puva . Par uudens mochu kaitiigumu runaa tikai tie ,kam skauzz.

    03.12.2002 - 01:24

  • kusaks

    daargais Aldi! nerunaa bleenas. Var buut sapratiisi kaitiigumu tad, kad kaads neizturees un Tev ieshaus. neiet runa par skaudibu. moci esmu meeginaajis. atziistu to par loti kaifiigu lietu, BET, kaadam kaifiigi buus Tavaa pagalmaa shaut raketes visas dienas garumaa un Tev tas buus jaapaciesh? ciiniishos pret sho tehniskaa huligaanisma paveidu cik speeshu, taapec, luudzu netrauceet!

    05.12.2002 - 21:05

  • Egils

    Ko Jūs tādi dusmīgi? Šeit , es domāju, tiešām runa ir tikai un vienīgi par peldētāju drošību un klusumu apkārtnē. Skaistos ezeros neiederās motoru dziesmas, jo katram ezeram ir sava skaisto skatu, klusuma un putnu dziesmu aura, kuru atpūtas ziņā ir vētīgāka par pilsētas motoru trokšņiem. Motorlaivām un močiem ,es domāju, piemērotākas būtu HES ūdenskrātuves, Rīgas Daugava, Lielupe visā garumā, privātie ezeri u.t.t. Pats jau, protams, būtu sajūsmā uz pilnu klopi novagot ar motoreni pāri klusam ezeram, bet man būtu tā kā neērti.

    23.04.2003 - 12:45

  • Jānis

    Problēmas ir ne tikai peldētāju drošība, bet arī grunts burtiski uzaršana. Kolēģis stāstīja - Štatos skaitoties interesanti - ar speciālām ļoti spēcīgām motorlaivām veidot lielus šķērsviļņus, un pa tiem lekt ar motocikliem. Ezers pēc tādiem priekiem izskatās pēc savandītas dubļu peļķes. Gan jau pie mums arī sāks, ja ļausim.

    27.04.2003 - 19:55

  • Juris

    Lietojiet Ūdensvelosipēdus no Kanādas http://www.futurebeach.com varu piedāvāt labas cenas. Pārstāvis Baltijas valstīs Tel.9330331

    23.05.2003 - 23:54

  • Jānis

    Diskusijas nav gluži īstā vieta reklāmai, pat par tērmu, kā šoreiz.

    26.05.2003 - 17:29

  • Zigis

    Piekrītu !

    05.08.2003 - 21:38

  • heino

    # Vai ir vekta ar motoriem aprikotu udens transporta lidzeklu ietekme uz apkartejo vidi izpete.Kada nostaja limnologiem pret vai pr elektrodzineju izmantosana.Kur arzemju viesi var smelties informaciju par atputas iespejam uz udens(sei domaju vairak par makskerniekim ar laivam un motoriem).Savukaart varu padalities informacija par Igaunija veikto regulaciju uniespejam,ka ari nesakartotibu uz udeniem.Igaunija rikojums aizliedz izmantot ar motoru(taja skaita ar elektromotoru)peldlidzeklu ezeros ar platibu mazaku par 100 ha,un upju vietas ar platumu mazaku par 10m,pinemts bez jebkada pamatojuma un izvertejuma.Toties lilakas udenstilpnes var zegelet ar jebkuru jaudu pat breksu naarsta laika un vieta.Lai atceltu sadu rikojumu,ieredni saka ka vajag izpeetit,(lai gan pirms uzlikt aizligumu neko nevajadzeja peetit) ietekmi uz udenstilpnem.Sini sakara ari radas mans jautajums. # heino, 11. September, 2007 15:35 Vienmeer gatavs palidzetinformatiivi par aktivitatem uz Igaunijas udeniem,sazinaties uz e-pastu rahe1@hot.ee,vai makskenieku kluba internet lapas www.striborg.ee/,lai gan pedeja luugums izmantojot krivu valodu.

    11.09.2007 - 23:53

  • Jānis

    Elektrodzinēju izmantošana pašlaik būtu ierobežojama atsevišķos specifiskos gadījumos, pamatā tā uzskatāma par ezeram nekaitīgu. Lielas jaudas (pagaidām iekšdedzes) dzinēju izmantošana rada krastu izskalošanu un neērtības citiem ūdenstilpes lietotājiem un putniem. Neērtības un krastu izskalošana ir lielākas mazākā ūdenstilpē., tā ka aprobežojums pēc ūdensobjekta lieluma ir loģisks, vienīgi aprobežojumā vajadzēja arī dzinēja jaudas gradācijas.
    Domāju, nav tālu laiks, kad elektrodzinēji būs galvenais stacionāri bāzēto motorlaivu piedziņas veids - degvielas cenu dēļ. Noteikti augs arī jaudas. Latvijā motorlaiva skaitās virs ~ 5 ZS, ar mazākiem dzinējiem skaitās airu laiva ar dzinēju.

    12.09.2007 - 00:06

  • Ilze

    Vecpiebalgā, piemēram, pie Alauksta ezera estrādes ir galvenā peldvieta, kuru izmanto visi vietējie un ļoti daudz bērnu. Līdz ar neseno nomnieka maiņu (tagad tur šeptē bijušais pagastvecis) tur tagad ļoti aktīvi ir sākuši braukāties šie ūdensmoči. Lieki teikt, ka tie brauc turpat kur cilvēki peldās, bieži vien pat speciāli nozīmējoties gar pašiem peldētājiem. Man tas nešķiet normāli. Negribu piesaukt nelaimi, bet agrāk vai vēlāk tas beigsies ar to, ka kāds aizies pa burbuli vai tiks traumēts. Turklāt parasti, lai to moci dabūtu ezerā tajā tiek iebrauktas tos transportējošās mašīnas, kas neizceļās ar pārāk lielu tīrību. Visi šie mēsli, protams nonāk ezerā, kurā cilvēki peldās. Arī troksnis tiek sacelts pamatīgs, jo tas labi dzirdams pat puskilometra attālumā. Nezinu, kā to var izturēt tie, kas dzīvo pie paša ezera. Nenoliedzu, šī teritorija tagad tiek apsaimniekota un ir arī pozitīvas lietas, bet nu šīs darbības ar močiem gan ir pilnīgs nonsenss!

    16.10.2007 - 14:37

  • zeks

    bazuku pret ūdensjefiņiem!

    04.02.2008 - 15:18

  • Aivars

    Jā es arī Alaukstā pie estrādes esmu peldējies,bet tad bija miers,varu iedomāties kā ir ar tiem draņķa močiem,jo mums Daugavā pie Staburaga un ap to rajonu vasarā arī nav glābiņa no tiem draņķiem.Lai brauc pa jūru līdz nelabi paliek.

    08.02.2008 - 21:47

  • Sashutis

    Ir sagadījies tā, ka esmu ezeram piegulošās zemes īpašnieks. Šoreiz runa ir par Lobes ezeru. Kā zinām arī šajā ezerā noteikts aizliegums motorlaivām un ūdensmočiem. Kopš bērnības noskatos kā ezers pamazām aizaug. Ezeram ir 497Ha platība un to nu mazais Krapes pagasts nekādi nespēj sakopt (diezgan loģiski, ja ezers gandrīz tikpat liels cik pagasts :D ).
    Kādreiz cītīgi vedām smiltis uz pludmali, tīrijām, iekārtojām, lai vismaz varētu normāli nopeldēties. Protams, mēs arī bijām vienīgie, kas tur kko dara (ja neskaita zivju ielaišanu). Ar laiku apnika mēģināt sakārtot vienu mazu ezera stūrīti. Cilvēki gan braukuši no visurienes peldēties, un citreiz pat lauku ezeriņa krastā bij galvaspilsētas cienīga drūzma. Protams, tādad arī tam piederošie pārpalikumi - atkritumi. Tieši tas pats ar makšķerniekiem - visu vasaru ka biezs un pa ziemu bļitkotāji uz ezera ir tik daudz, ka varētu taisīt tautas skaitīšanu uz ledus! Protams, kas tad visus atkritumus vāks? Tas kam pieder zeme pie ezera... Tā arī līdz pat šim gadam Ogres novads, konkrētāk Krapes pagasts neko uzsākuši nav. Vienu gadu pat griežot niedres, lai vispār var redzēt ūdeni, ieradās ezera pārvaldnieks un paziņoja ka izrakstīšot sodu...
    Par tagadējo ezera pārvaldnieku vispār nav vērts runāt, runas jau iet pa priekšu...
    Atzīšos, esmu vēl diezgan jauns (vismaz tā jūtos :D )un jau vairākus gadus dīda doma par ūdensmoci. Pirmkārt jau tie kas mēģinājuši zin ka tā ir vislabākā atpūta vasarā, otrkārt, šis nu ir tas ezers, kam tas tiešām varētu iet labumā, jo drīz jau ezera var arī nebūt - paliks tikai purvs, ja tur nekas netiks darīts un tīrīts. Ezera platība ir milzīga, makšķerniekus neviens neapspiedīs un divi kopti, ar uzsvaru uz kopti, ūdensmoči nekādu briesmīgo skādi nenodarītu.
    Katrā ziņā, noteikti mazāku kā kāda gumijas laiva, kas pilsētā izvārtīta pa suņu kakām un citiem mēsliem un pēc tam ielaista ūdenī, to visu drazu un infekcijas atstājot ezerā...

    Gribētu dzirdēt lielo skeptiķu viedokli un gribētu zināt arī vai kāds man piekrīt. Motivācija ir, apņēmība arī, varbūt pat varētu izcīnīt kādas īpašas privilēģijas...
    p.s. kaimiņiem moči netraucētu, jo tādu kaimiņu tur gluži vienkārši nav un arī peldētājiem netraucētu, jo nav kur peldēties - viss krasts ir aizaudzis.

    19.07.2012 - 09:41

  • Jānis

    Ir pilnīgi skaidrs, ka Lobes ezeram ūdensmoči nekaitēs. Tikai nevajag likt sānos izkapti, lai tiktu valā no makrofītiem, jo tad vietā atnāks zilaļģes, būs sliktāk. Kaut kādai darbībai ir jēga tikai lokāli - peldvietas, kanāli starp niedrēm.

    20.07.2012 - 00:10

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas