Vienam ezeram divi īpašnieki.

  • klons111

    Esmu jau ilgu laiku makšķernieks,bet tagad esmu nonācis neziņā-palīdziet ar padomu.Esmu atradis vienu ezeru kuram ir divi saimnieki,kuriem pie ezera piekļaujas zeme un uz kuras atrodas ezers.Ezers ir radies dabīgi un neēsmu manijis, ka kāds no saimniekiem ezerā atjaunotu zivju krājumus,vai to koptu,bet makšķerēt neļauj.Vai šādā ezerā makšķerēt drīkst?

    20.06.2005 - 12:35

  • Jānis

    67.not.: "Zvejas tiesības privātajos ūdeņos pieder privāto ūdeņu īpašniekam, izņemot ūdeņus, kas minēti Civillikuma II un III pielikumā." 453.not.:"Privātos ezeros vai ezeros, kas atrodas viena īpašnieka zemesgabala robežās un kuros zvejas tiesības nepieder valstij, makšķerēšanas tiesības pieder ezeru īpašniekam. Īpašnieks makšķerēšanas tiesības var izmantot pats vai atļaut tās izmantot arī citām fiziskām vai juridiskām personām". Maza problēmiņa paliek - īsti nezinu - kurš tad īsti ir ezerā ĪPAŠNIEKS? Visticamāk, spriežot pēc 453.not. 3.p. - krasta īpašnieks(i). Un vēl: "To privāto ezeru krastos, kuros zvejas tiesības nepieder valstij, jābūt zīmei ar norādi, ka ezers atrodas privātajā īpašumā." Tātad, ja ir šādas zīmes, un ezers nav ne publisko, ne ezeru, kuros zvejas tiesības pieder valstij, sarakstos, un krastu īpašnieki makšķerēt neļauj - nāksies vai nu pirkt zemi pie kāda ezera, vai maksāt īpašniekiem, vai makšķerēt publiskajoss ezeros, vai meklēt ezeru ar tolerantākiem īpašniekiem, vai atrast privāto ezeru, kuram daļa krasta ir valsts īpašumā (parasti valsts mežs), utml... Manuprāt, reāli visvienkāršākais būtu piedāvāt kādam no krasta īpašniekiem zināmu samaksu.

    20.06.2005 - 14:42

  • g

    Arī, ja valsts vai pašvaldības zeme piekļaujas šādam ezeram, makšķerēt drīkst tikai pie tās pieguļošajā ezera daļā.

    20.06.2005 - 15:56

  • amfiibija

    jeezinh, bet likums ir un paliek... mums arii vienam ezeram iipashniex, visu laiku bijis. tagad daudz maz sakopis, un cilveeki arii lec pa gaisu, kaa jaamaxaa????????? man liekas tas ir tikai normaali, ja iipashniex savaac aiz atpuutniekiem visaadus meeslus sameetaatos, ka vinsh arii sanhem par to samaxu. taapat arii r makshkhereeshanu. tas taapat kaa sveshaa daarzaa bez atlhaujas teltis sasliet utt...

    15.08.2005 - 18:44

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas