Ko darīt ar tīkliem Latvijas saldūdeņos.

  • Kārlis Kalniņš - Liberis

    Tīkli ir bezjēdzība! Kādreiz ar vectēvu kopā gāju uz ezeru ar parastām lazdas makšķerēm, korķa pludiņiem, vienmēr varējām mājās pārnest zivis ar kurām pamielot ģimeni. Laiki ir mainījušies - lietoju profesionālu rīkus, bet noķert vairs nevaru. Ezers ir pilns ar tīkliem, vietējā pašvaldībā noskaidroju, ka tie tiek likti ar speciālām atļaujām, bet, kad uzdevu jautājumu kādā veidā šie atļauju izsniedzēji domā par zivju resursu atjaunošanu, tad visi plāta rokas un sūdzās par nepietiekamu budžetu. Tas ir pilnīgs absurds. Absurds ir pati doma, ka ir iespējams Latvijas saldūdeņos likt tīklus. Es gribu cīnīties pret tīkliem Latvijas saldūdeņos. 1.Lūdzu sakiet kur man jādodas lai uzsāktu šo cīņu pret tīkliem Latvijas saldūdeņos? 2. Kā var izveidot kopīgu zivju resursu atjaunošanas programmu Latvijā? (protams pēc 1. punkta uzvaras)

    12.11.2003 - 11:11

  • Māris

    Es tevi atbalstu, ja varēšu, tad palīdzēšu. sarakstamies šajā mājas lapā zem šī temata. Iesaku visiem pievienoties šim kareivim. Uz priekšu!

    12.11.2003 - 11:16

  • Jānis

    Iekšējo ūdeņu uzrādītā nozveja 580 - 600 t gadā. Pārdošanas cenās ar PVN sanāk Ls 413000. 2002.g. par makšķerēšanas kartēm saņemts Ls 50649. Par rūpnieciskās zvejas licencēm piekrastē un iekšējos ūdeņos saņemts Ls 97798. Noprecizēšu, un pameklēšu vēl citus ciparus. Kas attiecas uz cīņu pret tīkliem - mūsu valsts iekārta ir parlamentārā demokrātija - t.i., vara tiek realizēta nevis tieši, bet ar priekšstāvju starpniecību. Diemžēl Saeimas deputāti nav atsaucami, tāpēc tā īsti atsaucīgi viņi ir tikai pirms ievēlēšanas. Tuvojas pašvaldību vēlēšanas - manuprāt, reālākais ceļš būtu aktīva politiska darbība, kuras programmā viens no mērķiem būtu rūpnieciskās zvejas izbeigšana saldūdeņos. Un, ja pēc vēlēšanām pašvaldībā 51% deputātu to atbalstīs, tīklus tur aizliegs.

    13.11.2003 - 01:16

  • Kārlis Kalniņš - Liberis

    Domāju, ka šie cipari var palīdzēt tikai pie zivju resursu atjaunošanas nevis pie paša principa pret tīkliem. Par politiku: labi rakstīšu uz visām lielākajām partijām un cerēšu sagaidīt pozitīvas atbildes. Vai ir kāda partija kura ir jau runājusi par šādu tēmu. Ja vēl kādam ir kādi komentāri, tad rakstiet.

    13.11.2003 - 15:58

  • Jānis

    God. Kārli, cīņas pret tīkliniekiem Saeimā bijušas vairākkārt. Palasiet likumprojektus un stenogrammas.

    13.11.2003 - 21:10

  • Artūrs

    Man riebjas tīkli un maliķi. Reiz biju Baltezerā pavelcēt aizbraucis. Tur tīklu ir uz katra soļa, vismaz citi vietējie speci tā saka. Man uz āķa pieķērās viens, bet pamatīgi garš ap 100 m tīkls. Nu ko piepeldēju klāt ar laiviņu un kādu pusi vienkārši ar rokām saplosīju. Neskatoties uz to, legāls viņš, vai nelegāls, es viņus vienkārši saplosu. Tas tīkls Baltezerā bija nelegāls. Protams nepatikšanas varēja sanākt, bet nu vismaz maliķiem kāds zaudējums.

    15.11.2003 - 21:58

  • nana

    Skaisti vaardi bet ar tiem nekaa neizdariisi.

    04.12.2003 - 23:32

  • Kaža

    Kāda tīklu zveja?Tagad vajag bļitkošanu piekopt!Varbūt saorganizējamies?

    16.12.2003 - 17:29

  • Kārlis Kalniņš - Liberis

    Jā jā Kaža , ari ziema tie brašie vīreļi iemanās ielikt tīklus un nozvejot pat vairāk kā vasarā.

    20.12.2003 - 13:51

  • Eduards

    Tikli ir nepinimami Latvijas saldudenos tapec kaja vi perk makskeresanas kartes un valsts zivju audzetavas atrazo par to naudu kaut1% no ta visa ko paspej izlaupit ar tikliem driz mes sedesi pie ezeriem kur no zivim palikusi tikai tada suga ka kisis vai pat tas rotans un vel dazi uznemumi nem ezeru orenda lai izkert tur zivis un vel apsola pec tam tos apzivot bet kas to kontrole cik es jau dzirdeju panem izker lidz pedejai zivtinai bet apzivot naudas nau vai izliekas ka bankrota un ezers paliek tuks un kamer tas ezers dabigaja cela atkal klus par ezeru kur var prastam makskerniekam kaut ko nokert lidz tiem laikiem neviena no mum jau sen nebus bardaks ko vel teikt

    03.03.2004 - 15:21

  • Zevadels

    Nav vērts cīnīties, es mēģināju kontaktēties ar Latvijas lielākajām partijām, bet nevienai šī problēma neinteresē.

    10.08.2004 - 14:56

  • Birokrāts

    Tīklus vajadzētu pēc katras izcelšanas notīrīt ,izkaltēt un salāpīt, bet ne jau visi tro ievēro, diemžēl

    09.06.2008 - 21:32

  • zeks

    piekrītu birokrātam ja nekopsi invertāru - pie zivtiņas netiksi

    09.06.2008 - 21:36

  • hosa

    man labāk ar elektrību,kādi tīkli...

    09.07.2008 - 17:12

  • VOVA

    es ar smaidu to elektribu tev pie olam pieliktu ( lašara )

    10.07.2008 - 10:14

  • Fikuss

    Šobrīd vispār tikai tiek pārdotas licences. Visur. Viss. Vairāk neko neviens nedara!!! Ne zivis atjauno, ne vēžus! Ne krasta joslu apsaimnieko- tur, krūmus izgriež, zāli nopļauj. Vispār neko! Latgalē, pieņemu, tādas licences spēj ierobežot zvejošanu. Kaut cik. Citur- maz ticams. Tamdēļ, prātīgākā doma, kas iešaujas tādam licences pircējam- es samaksāju- pašvaldībā, vai veikalā par licenci, par manu naudiņu tiek kaut kas darīts. HA! Vaidavas ezerā bija DAUDZ vēžu! Gadiem devāmies tur vēžus ķert! Tagad- NEVIENA. Pavisam. Kā domājat, kas tiek darīts? Nekas. Vietējais pārvaldītājs pat NEZIN, kas īsti ar viņiem tur noticies. Kur nu vēl vispār ko iesākt... Tā vien gribas lamāties. Domājat- citur savādāk? Iekasēt- jā. Sodus likt - jā! Kā nadziņi niez presē šo jautājumu pacilāt!!!! Sodi un licencēšana veic divus labus darbus- samazina potenciālos tīkotājus pēc zivīm (nedaudz) un piepilda pašvaldību plānos maciņus (es par tām, kas tālāk no Rīgas). Viss. Ne tuvāk Rīgai, ne tālāk nekas netiek darīts. Varbūt kādu noalgo atkritumus savākt. Viss.

    10.07.2008 - 23:55

  • Graivis

    Vai Tev, kad pirki licenzi, pārdevējs neteica- vēži nav!

    Licenžu tirgotāji visur kur tirgo licenzes ir pateikuši lai tā dara, bet redz ir cilvēki kuri grib uz savās ādas pārliecināties:)))

    11.07.2008 - 10:49

  • Valdis

    Visus tīkleniekus un elektriķus pakārt aiz debesu zvaniem. Nu nav mums tie ezeri tik bagāti ar zivīm , lai varētu tā rīkoties.Un tās pašvaldības atļaujas, vistīrākā lobēšana un kukuļošana.

    23.07.2008 - 13:33

  • asaritis333

    kadas atsauksmes ir par Alauksta ezera zandartiem,-vai tur vispar vini nem uz velci?

    05.09.2008 - 10:02

  • vinnijs

    ko seit par velti trit meles kamer pie varas bus pidari nekas nemainisies un to zivtinu mes redzesim aizvien retak un varbut tikai sapnos.

    10.10.2019 - 06:30


Return to Cope forum

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas