vispār tīkli ezeros

  • Andris

    vienkārši tracina, ka ezeros liek tos stulbos tīklus!kā ezeru apsaimniekotāji nesaprot, ka VAJAG vienkārši aizliegt tīklus, jo arī legālie tīkli nopietni kaitē zivju krājumiem ezeros un arī upēs!Vienkārši žēl skatīties kā"izsmeļ" ezerus!Kurš makšķernieks man piekrīt?Vajag tīklus iekšzemes ūdeņos aizliegt ar likumu!Vai ne?

    12.02.2003 - 04:34

  • Jānis

    Manuprāt, neatkarīgi no tā, vai zivis izķer ar tīklu vai ar makšķeri: 1)tiek ķertas zivis, ko cilvēki paši nav ne ielaiduši, ne barojuši; 2)procesu ir grūti kontrolēt; 3)rezultāts - zivju vairs nav.

    12.02.2003 - 07:46

  • Aga

    Pilnīgi piekrītu Andrim!!! To, ka Jānis nav makšķernieks var redzēt uzreiz... 1) maksķernieki var nest arī daudz labuma, 2) procesu kontrolēt ir krietni vienkāršak - kā tīkls tā pārkāpums - bez neskaidrībām, 3) zivis??? varbūt kāda vēl ir, bet būtu vairāk 100%.

    13.02.2003 - 05:26

  • Ervins

    pilnīgi nepiekritu,jo tas lielu postu nenodara ja tas tiek darits ar pratu un ja to lietu kads kontrole. Jūs daudz lielaku postu nodara elektrozveja un tikli ir tikai normali.

    26.02.2003 - 01:20

  • Rutkupuika

    Ar tiiklu uudenskraatuvi var izkaast ljoti naski, ja netiek atjaunoti zivju kraajumi. Varbuut nedaudz ne pa teemu, bet piemeeram, Kjeguma uudenskraatuvee, kura agraak no Tomes zivju audzeetas tika vestas un ielaistas zivis, kuras regulaari oficiaali valsts zvejnieki atzvejoja, zivju bija ka biezs, pietika visiem maksskjerniekiem, bet tagad pie Kaibalas salaam tiikls pie tiikla (it kaa pat oficiaali un pat brekssu naarsta laikaa) un ... uudenskraatuve paliek par "mirusso diikji". Varbuut ka te ir veel kaads ssiis uudenskraatuves zinaataajs, kurss mani atbalsta.

    18.03.2003 - 11:56

  • Vita

    Ir viena makšķerēšanas ēnas puse - zivju piebarošana, kas nenotiek rūpnieciskajā zvejā. Jebkura ezeru papildināšana ar biogēniem saucas piesārņošana.

    19.03.2003 - 13:25

  • Andris

    kas tu galigi dulla esi?Zivis piebarojot makskernieki dara labu zivim un neko nepiesarno!zivis ar makskeri NEKAD nevar izkert!lai ar makskeri nokertu zivi vajag 1)macet 2.)atrast isto esmu, vietu, rikus,u.c. 3.)pats galvenais-ZIVIS keras tikai tad, kad tas barojas, un, kad tas barojas ir tikai vinam zinama lieta! 4.)vajag pacietibu un izturibu!Bet ar tikliem vajag tikai vienu-ielikt to, kur ir zivis!Ja man butu teiksana, es tiklus aizliegtu ar likumu!Ka tauta nesaprot-ja turpinasies tada tīklošana, tad zivju nebus!jau tā ir maz!Vajag piemēru ņemt no Ķirsona ar Kaķīša ez!Bez tikliem, laist iekšā zivis un makšķerēt kā kulturāli cilvēki!Es uzsaksu cinu ar tikliem vienkārši tos izvelkot ārā un sadedzinot!Lai tīklu zvejnieki iekšzemes ūdeņos iet DIRST!

    19.03.2003 - 15:34

  • Artūrs

    Skatoties, kā baro, ja tā, kā cūkas-pārmērīgi, tad nu jau nav labi !!! Tā barība, ko neapēdīs zivis pūs, atbaidīs zivis, patērēs ūdenī skābekli, kā arī piesārņos !!! Un ja baros attiecīgi ar galvu tad visiem būs labi !!! Bet ja ezera kāsēji -zvejnieki nedarīs zivīm labu, kā arī filtrēs ezeru no zivīm, tad jau sorry viņi nav ne cik labāki par atpūtas makšķerniekiem !!! Viņi nav nekādi ūdeņu draugi-labiņie !!! Vispār zveju vajag aizliegt !!! Labu piemēru minēja Andris par Ķirsonu un Kaņīša ezeru kā arī par tīkliem !!! Piekrītu tev Andri !!! Lai tīklu un zvejas nebūtu !!!

    19.07.2003 - 17:50

  • KKL

    makšķernieki solidarizējamies vienotā cīņā, pret šo bezjēdzību.

    10.08.2004 - 14:49

  • pesimists

    Tīkli ir un būs!!!

    16.02.2006 - 14:58

  • Kivi

    Tīkli ir štrunts ar tiem neko nevar noķert. Vīri - pārejam pie dinamīta. Man vēl daži stieņi no Padumjās armijas aiziešanas ir palikuši. Var dabūt arī granātas. Tikai tām baigās šķembas. Bet ja pareizi notrāpa iemest, oh kas pagriežas baltiem vēderiem... ņam, ņam.

    16.02.2006 - 20:15

  • Jānis

    Kivi, stāsts no Latgales ezeriem, septiņdesmitie gadi. Krutie veči sadomājuši spridzināt zivis. Dinamīts dārgs, lietos vietējo ieteikto tehnoloģiju - ņems trīslitru burku, ielies mazliet ūdeni, iemetīs karbīdu, aizskrūvēs vāku, un ūdenī iekšā. Tā kā skaidrā prātā diži darbi nav darāmi, tad šie kādu nieku ierāvuši. Un rezultātā aizmirsuši tehnoloģijas sāli - burkā balastam bija jāieber smiltis. Iemet no laivas burku ūdenī, šī peld blakus laivai. Čomiem liekas, ka kaut kas nav kārtībā, bet iesildīšanās dēļ grūti izpriest, kā lietu vērst par labu. Domā, lamājas, kamēr - BUMS

    16.02.2006 - 20:24

  • zizi

    ndri! Esmu ar Tevi vienis pratis, bet ja vilksi tiklus Latgale, paker lidzi divus tris draugus copmanus, savadak vietejie sados pa galvu!!!

    23.02.2006 - 21:06

  • Juris

    a davaika nevelkat tīklus ārā inspektori nogrābs un būs nepatikšanas tā kā labāk ziņojat!

    15.03.2006 - 18:45

  • kapitans

    ja visu dara kontrolēti un ar mēru tad viss ok.Zvejnieki piemēram vairāk vai mazāk nodrošina vietējos ar zivīm.Nejau visi var būt makšķernieki un sev to zivtiņu noķert.Ir ezeri kur zvejnieki lielu iegūldijumu dod zivju resursu atjaunošanā.Tākā lai likvidētu un iznīcinātu visu vajag 9 reizes nomērīt!!

    02.04.2006 - 12:25

  • nezinītis

    nevaru atrast jaunos komentārus

    08.04.2006 - 22:13

  • Jānis

    Nezinīti, vai ir konkrētākas aizdomas - kuri komentāri ir pazuduši? Mums te bija tehniski pārkārtojumi, bet, manuprāt, visi komentāri ir saglabāti.

    09.04.2006 - 10:59

  • nezinītis

    Nekas jau konkrēti nav pazudis,es vienkārši netiku iekšā,jobija tikai vecie 2003 gada komentāri!

    09.04.2006 - 18:56

  • Krisha

    Tie maliķi kas liek un jeb kad ir likuši tīklus, viņus pašus samest ezerā un sabāzt tīklos..Tāda dusma ka šiem kājas varētu izraut...Vienu te pie Limbažu Lielezera noķēru- tā šis dabūja trūkties, ka uz ezera pusi vairs neskatās..

    14.04.2006 - 09:32

  • aldis

    Ja mūsu valstī būtu augstāks sociālais līmenis,it sevišķi,rajonos kas ir attāli no Rīgas,tad arī tīklu liceju būtu daudz mzāk.Es nekādā gadījumā neatbalstu,tos kuri to dara ar nolūku nopelnit naudu,bet ja pensionārs visu savu mūžu ir dzīvojis pie ezera tad nau jau kāds liels noziegums ja vinš arī ieliek kādu murdu.Un gūtajs loms tiek pašam iztikai

    15.04.2006 - 10:50

  • Aldis

    Dārgie biedri,es nekad nebiju domajis, kad tiklus,mūsu laikos ir tik bezproblematiski iegādāties.Darba darīšanās iju aizbraucis uz Davgavpili,tur tirgū,kādās pacmit vietās bija ļoti liels tiklu klāsts!!!!Intereses vilināts piegāju arī es!Izrādās,ka tagad 50 metrus garš tikls no zvejas auklas,ar aci uz 40-50 maksā tikai 4.00 ls un ja nemt tādus divus tad atdos vēl lētāk!!!Padomājiet ja ir tads rīku piedāvājums,ko mēs te varam vēl rakstīt,tāpēc arī nav zivju vairs ezeros!! Atceros agrāk ar tēvu ziemā braucām zvejot,vinš man izurb divus āliņģus tur pat pie krasta un pats iet tālāk,kā saka uz lieliem lomiem.Un es blēņodamies un bez jebkādas prakses varēju izķert 3-4 kg raudiņu plaužu asarīšu. Šogad trīs dienas urbām un barojām,mainījām mormiškas un ko tikai nedarījām,bet lielākais loms bija tikai 700 grami. Šausmas vienkārši,par dzīvniekiem arī tas pats

    19.04.2006 - 22:54

  • KKL

    Vajag pieņemt likumu, ka visu zvejotājus vajag kastrēt un viss būs atrisināts.

    28.06.2006 - 14:00

  • Intario

    Ne tikai Depilii tik leeti tiikli,un ne 50 m,bet 90 m maksaa 4 Ls,bet nejau taapeec cilveeki tik daudz liek tos tiiklus.Latgalee ir totaals bezdarbs,taapeec katrs meeģina izdziivot kaa var!To varbuut kaadam ar nesaprast!!!

    15.07.2006 - 20:02

  • kaspars

    Ja var nopirkt tīklu pa 4ls,tad jau maizi un desas gabalu arī var atļauties.Tā ir tikai tāda atrunāšanās,ka nav ko ēst.Tīklus parasti liek cilvēki,kam lielāko daļu neintresē vispār tāds proces kā makšķerēšana.

    27.08.2006 - 10:27

  • kaspars

    Tā saucās lieluma mānija vairāk,vairāk!!!

    27.08.2006 - 10:30

  • Intario

    Kaspar,paskaties,ja nezini,cik uz tirgus maksaa zivis,un tad padomaa,cik ilgaa laikaa viens tiikls atmaksaajas?!

    30.08.2006 - 21:16

  • edgars ruskulis

    par tīklu likšanu vajag pirkstus cirst nost.....

    21.11.2006 - 16:00

  • zeks

    jūs laikam domājat ja tīkls ielikts tad zivis kā nenormālas uzreiz metas šamā iekšā?Nekā vecīši reizēm ar makšķeri vai spini gadās izvilkt prāvāku lomu

    28.02.2008 - 13:29

  • oficialais maluzvejnieks

    ko jus tur dirsat.Ar tikliem lidakas iztert vispaar nav iespejams,uz savas prakses ir par baudiits.A kad 100 laivas makškere,katrs izvelk kaut pa divām līdakām sanāks pus tona dienā'.domajatlogiski kas lielāku postu nodara.un vel ja nebutu zvejas tad zivis nekur nevarētu iega'daties.tā jau IGAUNIJA un LIETUVA piegruž'pilnu latviju ar savām zivīm.un kas man piekrīt?

    17.03.2008 - 10:57

  • Jānis

    Nepiekrītu. Igaunija un (visvairāk) Lietuva pārdod nevis dabiskajos ūdeņos ķertas zivis, bet dīķsaimniecību produkciju. Mazās līdaciņas laiž klāt pie divvasaru karpām pavasarī - lai izķer piejaukumus. Rudenī izķer kopā ar karpām. Vienkārši un lēti. Dabiskie ūdeņi neder zivsamniecībai. Zivis ir tikai neliela dabisko ūdeņu piedeva - izklaidei un atpūtai.

    17.03.2008 - 11:09

  • oficialais maluzvejnieks

    ES TEV NEPIEKRITU JO ZIVIS VED NO LI4A PJARNAS ,LIDAKAS ,ZANDARTUS , KARUSAS,RAUDAS, VIMBAS UN LIELOS KVANTUMOS.

    19.03.2008 - 13:07

  • Jānis

    Varētu precizēt, lūdzu? Ne visu var saprast.

    19.03.2008 - 13:29

  • inspektors

    jaani tu nesi pilnigi vesels ar to savu pirmo rakstu

    19.03.2008 - 21:34

  • Jānis

    Pilnīgi vesels nav neviens, pat inspektors nē. Bet kas par lietu?

    20.03.2008 - 01:46

  • DavX

    Es domāju kaīklus jāaizliedz. Pilnīgi piekrītu

    01.04.2008 - 17:23

  • tīklu licējs

    tīkli tika un tiks likti un neviens man nebūs tiesīgs aizliegt to darīt pat tad ja viņš būs valsts prezidents tā lūk!!!

    03.05.2008 - 19:53

  • underwater hunter

    Tīklus,viennozīmīgi,jāaizliedz ar likumu,kā arī murdus.Zinu ne pēc nostāstiem,esu redzējis daudz nelaikā pārbaudītu tīklu ar sen nosprāgušām zivīm,tas attiecas arī uz murdiem.Ir redzēti arī dūņās sagrimuši tīkli,niedrēs ar vēju iedzīti,un arī ar pūstošām zivīm,interesanti zināt,kas nodarbosies ar šādu tīklu savākšanu?

    16.05.2008 - 20:08

  • Regix

    Dazus tiklu licejus gan gribetos pakastret tur pat ezera krastaa. Mes ar gimeni iztirijam pludmali, 2 gadu garumaa izcinijam uzvaru paar 3 m ausgto un biezo niedru muuri, katru nedejas nogali stardaajaam un savedaam smiltinu, un tad vienaa siltaa sestdienas riitaa, kad beerni pirmie ieskrien ezeraa peldeeties, lielaakais uudenii sapinas tiiklos. Velns paraavis, privaataa pludmalee, kur beerni peldaas un tikls ielikts! No dusmaam nebija laika gaidiit tos kretiinus un tiiklus tur par sviniigi arii sadedzinaajaam. Bet kaadu pakastreet par taadiem jokiem vel joprojam gribas.

    24.05.2008 - 10:10

  • Mednieks

    Ielieku tinu saķeru zivis un žāvēju kad gribu kas jums tur citiem nepatīk man lāgā neintereseē tā ir darījuši seņči!

    09.02.2010 - 18:31

  • Dream

    vecīt! tie laiki sen jau pagājuši! untīklus ir aizliekts likt bez speciālas atļaujas!

    15.03.2010 - 22:17

  • zveinieks

    Rakstiešu latgaliski
    as pīmāram deraunī deivoinu pi azara, par kū as navaru izligt bez visaidu atlauju pagiut zivs del sevi iešonai,durackī likumi

    09.04.2010 - 20:14

  • maliķis

    Narsto līņi,ezerā murdi,parezāk teikt stāvvadi,piebrauc zvejniecinš,izceļ murdu un pieber laivu PILNU ar neiznarstošiem līņim.Tādu skatu pats redzēju Liepājas ezerā jūnija vidū,pirms Jāņiem.Kaut kas nenormāli,kas notiek Liepājas ezerā!!!

    14.08.2011 - 14:36

  • aivars

    Velns paraavis, privaataa pludmalee...kā var būt privātā pludmale publiskā ezerā?

    28.05.2012 - 21:46

  • pasivs tiklinieks

    Ka vienmer, katram ir sava tisniba

    29.03.2013 - 17:13

  • dzipo

    kas atiecas par tiklu liksanu ezeros,esmu loti neapmierinats,jo ar makskeri tur nav ko darit.Dzirciema ezera tikli tiek ielikti jau tad kad nokust ledus un ar nemti tikai kad paradas pirmais planais ledus.ja es varetu es tos tiklu licejus apsautu ka trakus sunus.

    03.06.2013 - 20:10

  • UldisA

    Tikko atgriezos no brīvdienām Rāznas ezerā, tīkli salikti vienkārši nemaņā, ik pa 200 metriem gar krastu un vēl lielie murdi. Vienā tīklā iecirtu vizuli (nebija nomarķēts visā garumā), pacēlu augšā tīklu - iekšā beigtas zivis.
    reāla skrobe, nepietiek jau ka tīkli salikti tik daudz vēl nejēdz viņus pārbaudīt. Idiotisms. Tomēr būtu jāaizliedz rūonieciskā zveja ezeros, viens ieliek legālo tīklu, otrs izdomā - a ko es nevaru ielikt savu līko tīklu un tā panesās...

    07.07.2013 - 19:50

  • Ha

    Visi gudrējas! bet vai zin ka lv ezeros jatur līdzsvars saus atlautais daudzums ir jaker bet ari reals zvejnieks ar makšķeri noblefos un gribes panemt to vienigo neatļauto! Par tiem tikliem ja nav labi zivs beigta bet murds vismaz zivs dziva un tiek mazaka daudzuma realisti esat visu lv nenoregulesiet domajiet optimistiski lasu un smiekls nak par gudriniekiem!

    23.07.2014 - 23:35

  • Ha

    malumedniekiem jusu pekstiņi neuztrauc man ari malumednieki besii

    23.07.2014 - 23:40

  • viks

    Iegādajos licenzi 30 m zvejas tīklam un domāju tagad būs zivis,bet nekā!
    Ja dara visu pēc noteikumiem neliek vietās kur ir zivju ceļi apgrūtinājumi
    un nārsta laika,jaievēro tīkla lin.
    lielums bezmēra zivis iziet caur tīklu
    tad par nekādu ziju izķeršanu nevar būt runa.Tad tīkla tiek lielas karūsas
    kuru tur ir daudz,bet ar makšķeri neviens nevar un līdaka apēst arī nevar.Ieliekot tīlu ļoti bieži nebija nevienas zivs,atkarīgs no laika apstakļiem no pareizas vietas izvēles.
    Pārsvara 30m tīkla viena divas zivis,lielākais loms bija sešas zivis

    28.02.2015 - 14:54

  • zeks

    viks. Tev nesanaak j0 tev kaa jau peec likuma pie tiikla ir karodzinsh un labie kaiminji izcelj zivis pirms tevis.Parasti lielie tiiklinieki nopeerk licenci uz vienu tiiklu, bet saliek veel 5 vai 10. Taapeec vinji tiek pie lielaaka loma...

    15.05.2015 - 12:30

  • Copmanis

    Kā katru gadu tradicionāli jūnijā aizbraucu uz Burtnieku cerībā ar spiningu vai uz velci noķert kādu līdaku, bet, pateicoties tīkliniekiem trīs dienu garumā nevienu zaļsvārci vai zandartu tā arī neieraudzīju...Toties sarkano tīklu karodziņu ezerā ka biezs. Mums, parastiem makšķerniekiem, bezcerībā nolaižas rokas un izskatās nekad mēs neko ar saviem protestiem tā arī nepanāksim, kamēr valsts augstākā līmenī netiks pieņemts likums, kas aizliedz tīklu zveju, kā tas ir Lietuvā. Mēs jau esam sapratuši, ka ja kāds makšķernieciņš te vēl mēģinās kaut ko "sprēgāt", tad ātri vien dabūs pa galvu vai svinu pierē, jo par iztīkloto zivju naudiņas miljoniem var nopirkt jebkuru killeri. Jo viņi ir nopirkuši visus visos līmeņos - gan valsts, gan pašvaldību. Izzaga rūpnīcas, iztirgoja zemes, izpļāva mežus, tagad tiek izkāstas ūdenskrātuves... Kas ir palicis pāri no Latvijas? Laikam tikai tukša čaula - nosaukums un himna. Sērīgi...

    07.07.2015 - 23:14


Return to Cope forum

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas