Kā pareizi apsaimniekot ezeru nenodarot zaudējumus videi

  • Jānis Ozoliņš

    Kā pareizi ir jāapsaimnieko ezers lai videi netiktu nodarīti zaudējumi?

    28.12.2005 - 11:35

  • Vita

    Atsevišķi jānodala īpaši jutīgie ezeri, kuriem nepieciešami tikai aizsardzības pasākumi, kas ar saimniecisko darbību gandrīz nav savienojami. Pārējos ezerus ir iespējams saprātīgi apsaimniekot. Jautājums ir pārāk vispārīgs, lai precīzi atbildētu. Vislabāk būtu, ja Jūs nosauktu konkrētu ezeru, jo katram ezeram ir atšķirīgas fizikāli - ķīmiskās īpašības, no kurām ļoti atkarīgas ezera izmantošanas iespējas. Visnepareizākais ceļš ir no sākuma izdomāt saimnieciskās darbības veidu un tad to mēģināt pielāgot konkrētam ezeram. Jāsāk no otra gala - ezeram jāizstrādā apsaimniekošanas noteikumi, ar ezera izvērtējumu un pamatotiem apsaimniekošanas ieteikumiem (ar tradicionālajiem zivsaimnieciskās ekspluatāc. not. ir stipri par maz), jāseko līdzi, lai tie nebūtu formāli vai pat aplami. Viennozīmīgi kaitīgās darbības ir visas piesārņojošās darbības, kas saistītas ar biogēnu ienesi ezerā, piem., ezera izmantošana intensīvai zivju audzēšanai, ezera krasta nolīdzināšana un apbūve, attīrītu vai neattīrītu notekūdeņu iepludināšana ezerā vai ietekošajos grāvjos no organizētās rekreācijas vietām utt.

    28.12.2005 - 15:56

  • pārvaldnieks

    labvakar! es esmu Lobes ezera pārvaldnieks, vai es pie kāda no Jums varētu griesties pēc kāda noderīga padoma? es tieši domāju par to kā būtu labāk priekš ezera es domaju tieši par niedrēm kuras aug pie laivu bāzes. viņas vajadzētu izplaut, pēc likuma man jāgriežās VVD lai prasītu atļauju.vispār vajadzētu pārrunāt daudz lietiņas! tāpat arī būs jaunie licenzētas makšķerēšanas noteikumi!

    26.03.2006 - 23:07

  • Jānis

    Pārvaldniek, labprāt aprunāsimies un nokonsultēsim. E-pasti ir atrodami sadaļā "par mums" - lapas apakšā. Konkrētiem padomiem noteikti vajadzēs apskatīt konkrēto vietu, kad ledus būs izkusis, vislabāk - vasarā.

    28.03.2006 - 23:49

  • pārvaldnieks

    jāni vai tiešām es bez saskaņojuma nevaru vairāk izpļaut niedres kuras aug laivu bāzes teritorijā un izbraucamajās vietās? tā taču viss ezers aizaugs!!!!

    31.03.2006 - 11:11

  • Jānis

    pārvaldniek, niedru izpļaušanai biznesa interesēs nav nekāda sakara ar ezera aizaugšanu, pie kuras lielākā vaina ir kādreizējai līmeņa pazemināšanai. Protams, Lobes ezeram tas bijis nebijis. Atļauju sistēma ieviesta tādēļ, lai kāds nesadomātu pļaut niedres ezerā, kuram tas varētu būt kaitīgi. Pašlaik nav laika paskatīt, vai konkrētajā gadījumā atļauju vai saskaņojumu vajag vai nē.

    31.03.2006 - 13:13

  • parvaldnieks

    Jāni paldies par to ka cenšaties man palīdzēt, gribētos jau riktīgi zināt. Es saprotu ka Jūs uzreiz iedomājāties ka es ņemšu un pļaušu niedres un tirgošos ar tām!es vēlos izpļaut to kas aug ciet, pie laivu piestātnes, izbraucamos celiņus, niedres savākt un kautko interesantu uztaisīt lai cilvēkiem būtu kāds prieks,ja nemaldos pie Engures otrās laivu bāzes bij tādas kā noumītes ar niedru norullējamiem sāniem. zinu ka večiem baigi patikās! tāda tā doma ir.

    31.03.2006 - 17:00

  • Jānis

    Niedru izpļaušana un tirgošanās teorētiski būtu tikai apsveicama. Lobes ezera gadījumā - nekaitīga. Kaitīgi ir niedres nopļaut un atstāt ezerā. Varbūt neticēsiet, tā dara pat dabas aizsardzībai tuvu stāvošas organizācijas, kaut gan tas ir aizliegts.

    31.03.2006 - 17:20

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas