Dīķa tīrīšana

  • Sandris

    Sveiki lietpratēji!Man pie lauku mājas ir neliels dīķis.Pāris gadus atpakaļ varēja normāli pamakšķerēt un papeldēt.Ar katru gadu arvien vairāk tas aizaig ar visādām zālēm.Vai ir iespējams to daudzmaz iztīrīt un kā to izdarīt.Vai varbūt ir kādi speciāli dienesti šādam darbiņam?

    29.06.2004 - 19:26

  • dikitis

    tev ir grābeklis? pakustini savas rociņas un vis būs kārtībā!!!

    04.02.2005 - 14:55

  • Zigis

    Man arī tā liekas. Bet īstenībā vajadzētu dīķīšus tīrīt reizi gadā.VAI NE.

    08.02.2005 - 17:18

  • Līga

    Man jau arī gribētos tā. Bet ja nav laika?

    14.02.2005 - 15:58

  • valdis

    Manam dīķim apkārt skaisti ,lieli koki, tā ka ar draglainu netiek klāt, lai to varētu iztīrīt. Tad es pavasarī izpumpēju no dīķa ūdeni, pagaidīju, kad tas izžuva , iedzinu tajā savu LUAZ, kurā ievietoju koka kasti un ar lāpstas palīdaibu ļoti veiksmīgi metu sauso dīķa organiku tajā kastē un vedu ārā uz lauka.Sanāca ļoti kārtīgi. Dīkīs diametrā ap 15 m. Dūņas uzreid uz lauka nedrīkst likt, tām vismaz gadu jānostāvas, pectam tas ir labs mēslojums.

    01.03.2005 - 08:44

  • tasnekas

    atkarīga no tā cik tev liels tas dīķis. savējo es tīrīju ar paštaisītu dzelzs āķi.no tādas kārtīgas stieples un sanāca diezgan labi.vajag tikai pietiekami garu virvi un aiziet, visas zļes dabūsi laukā.

    04.07.2005 - 11:55

  • ZIVE

    Varu ieteikt kādu zivju sugu, kuras labi attīra (izēd) aizaugušos dīķus! Ir dzirdētas daudz labas atsauksmes!

    14.09.2005 - 18:35

  • Staaar

    Esmu dzirdeejis, ka ielaizjot piiles diikjii, taas diezgan aatri tiek galaa ar zaaleem (neskaitot vilkuvaales)

    09.11.2005 - 16:42

  • ivi

    Interesanti kas ta par zivju sugu un kur var nopirkt.

    23.10.2008 - 22:34

  • Līga

    Es arī tādu zivtiņu gribētu.

    23.11.2008 - 20:23

  • Leopolds

    Tas ir Sibirijas sarkanveder, izeediis diiki ar visiem akmeniem.

    24.11.2008 - 23:19

  • eriks

    šogad pavasarī izraku dīķi. dīķim nav avota. un ir problēma ūdens plūst prom .dziļākajā vietā dīķis ir 4.m...ūdens atkusnī pieplūda līdz malām, taču pakāpeniski, tas aiztecēja un tagad ir maza peļķīte.ko jūs iesakāt, lai dīķī uzturētu ūdeni?
    esmu dzirdējis kaut ko par artēzisko urbumu un speciālas plēves ieklāšanu..
    ko iesakāt. kā rīkoties?

    20.04.2009 - 21:42

  • Sanita

    Sveiki! Šobrīd dīķis ir kā 7 gadus aizaudzis, iepriekš dzīvoja zivteles un dēles, bet tagad kopš nekas tur netiek darīts dīķis ir aizaudzis un pilns ar dēlēm. Dīķis ir aptuveni 3m x 20 m aptuvenie izmēri. Mēs gribam viņu attīrīt, ar ko tas vislabāk darāms? Un kā? Un kā tikt vaļā no dēlēm?Paldies

    28.05.2009 - 16:40

  • EW

    Labdien,
    padalieties, lūdzu, ar informāciju - kā lai uzsāk privāta dzirnavu dīķa tīrīšanu, kāda dokumentācija, saskaņošana nepieciešama, vai šim nolūkam ir pieejami kādi ES fondi? Vai iegūtās dūņas var kā lietderīgi izmantot? Dīķī agrāk dzīvoja pat vēži, bet tad ūdens kļuva tumši brūns, un vēži izzuda. Dīķis tagad arī stipri aizaudzis. Paldies jau iepriekš.

    21.07.2009 - 16:15

  • Juris

    Tiem, kuri cīnās ar nelieliem aizaugušiem dīķiem Līdz 0,5 Ha platībā 2-3m dziļiem, trīs padomi:
    1) Pavasarī, negaidot jaunās ūdenszāles, laivu dīķī, metāla kātos stienīšu lapu grābekļus un uz priekšu. Zāles papuvušas un viegli nāk laukā.
    2) Vasarā šāda opcija jāatkārto 3-4 reizes, plēšot jaunos dzinumus;
    3) Rudenī jāielaiž 10-15 baltie amūri (savlaicīgi jāpasūta)
    Jau pēc gada redzēsiet efektu. Ja paši esat par kūtriem, varat pasūtīt sev brigādi, tāda ir pieejama Kurzemes pusē.

    23.03.2010 - 21:45

  • Pāvels

    Sanita
    Jūsu problēma ir atrisināta dažās
    dienās
    Objekts ir jāredz tad var teikt ko konkrētāk

    31.03.2010 - 22:44

  • Pāvels

    Kurzemes zēniem cepuri nost.
    Daži jautājumi tomērir radušies.
    Pēc Jūsu vagošanas cik bies slānis
    būs uzburbūsī zeme kopā ar dūnām.
    Amūrs sienu neēd ar ko viņibarosies
    šos ziemas mēnešus

    01.04.2010 - 18:34

  • Pāvels

    Jānim
    Jūs rakstījāt ka draugam vai Jums
    pašam ir intrese par manu tehniku
    Neuzskati par reklāmu bet atgādinu
    Varu izveidot piestātni peldvitu
    un ar sūkņie padziļnāt un iztīrīt
    grunti

    01.04.2010 - 19:06

  • Irina

    Piemājas dīķi jīlijā sāka sarasties zaļa gluma nezāle , peld pa virsu. Varbūt kāda zin kā ar to cīnīties ??? ia.cebers@apollo.lv

    05.08.2010 - 16:33

  • Ivo

    Vai k`ads var ieteikt,kā tikt vaļā no dēlēm privātajā dīķī.

    01.06.2016 - 09:47

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas