atpūtniekiem - FUI!

 • tiritomba

  ceru, ka šo ziņu izlasīs visi atpūtas un copes kārie cilvēkveidīgie. vai tiešām jums tik grūti aiz sevis savākt savus sū**s /es atvainojos!/ - atkritumus, ka tie jāizmētā ne tikai maksas atpūtas vietā, bet vēl jāiebrien privātīpašumā tos izmest, un Ruckas ezerā? - tā sakot, - kur sēdēju, tur padi**u?!

  esmu ilgi cietusies ar klusēšanu, bet mans mērs arī mēdz būt pilns. kopš publiski ir pieejama informācija par atpūtas iespējām pie ezeriem, tā vairs nevar paglābties no stikla pudelēm un burkām, čipsu pakām, plastmasas kastītēm, kārbiņām, trauciņiem, maisiņiem. arī no cilvēku izkārnījumiem ezeru krastos, kaut pieejamas gan tualetes, gan atkritumu urnas atkritumiem.

  08.08.2007 - 14:49

 • Demokrāts

  Ne jau infromācija ir vainīga pie tā, bet tikai un vienīgi cilvēki, kuri nemāk uzvesties. Starp citu viens tāds cūka pilnībā atsver 100 normālus atpūtniekus.

  09.08.2007 - 17:21

 • ziema

  ...palūkojieties, kas paliek ziemā uz ledus, pēc bļitkotājiem. Daudzi ir reāli cūkmeņi. Tas kultūrasslānis pavasaros nogrimst...Krastos pamesto vēl var satīrīt - ziemā viss apklājas ar sniegu un pēc tam noiet uz grunti.

  15.08.2007 - 22:34

 • Andis

  Tas ir visur un tā viņš būs!Klāt nenosēdēsi.Esmu novērojis,ka viskulturālākie ir krievu tautības atpūtnieki,pēc sevis visu nokopj.Makšķernieki ir paši lielākie lopi!kur sēdēja tur končiki,tārpu kastes,maisiņi,nobeigtas zivis utt.

  30.08.2007 - 19:47

 • Plūme

  Nemaz nebrīnos, ka zemju īpašnieki padara neiespējamu piekļūšanu krastam u.tml. Vairums tusētāju vadās pēc principa- "Zemes īpašnieks nav ierīkojis miseni? Nu, mājās jau nu nevedīs. Lai paliek, pats vainīgs!"
  Laivoju pa daugavu, izkāpu pie kaut kāda pieminekļa netālu no Salaspils izlocīt kājas. Pie paša krasta (100 m no autostāvvietas) zaļajā zonā iebrauc audis, atver logus, durvis, uzliek mūzāru, un visa ģimene ar simts un vienu kulīti un pudelīti sasēž ap līdzatvesto grillu. Varu saderēt, ka puse no atkritumiem paliks tur pat kur prezervatīvu un saplēsto pudeļu kalni- ap beņķīšiem, krūmājā utt.

  A KO DARĪT?!

  11.04.2008 - 10:40

 • chupis4

  A es arī BIJU cūkmens...tāpat metu zemē mēslus..līdz vienā dienā braucu uz Rīgu..ceļa malās piegružots, ka mati stāvus cēlās..nodomāju pie sevis-kas tie par cilvēkiem, kas šitā cūkojas..kad atvēru logu, lai viņiem piebiedrotos sapratu, ka tas ir es, kas šitā cūkojas..braucot prom papīru izmetu un atpakaļ braucot lamājos, kas to papīru te nometis...stulbi, ne?? Bet pavisam godīgi, jau sen tā vairs nedaru..uz piknikiem ir līdzi musarmaiss vai tusēju savā teritorijā..BET IR UN BŪS TĀDI INDIVĪDI, KAM NEPIELEC..DIEMŽĒL ARĪ COPMAŅI..

  A KO DARĪT??

  07.05.2008 - 16:37

 • fredis

  nu krievi nekad nav bijusi kulturālākie tikai nevajag:))cik nav redzēts un viņiem aizrādīts,bet mentalitāte ņem virsroku,pietaisa un aiziet!!

  23.05.2008 - 13:42

 • nezinamais

  visās tautās ir cūkveidīgi indivīdi , diemžēl!.

  09.06.2008 - 22:28

 • homērs

  Njā. :( Nu es cenšos pat savus izsmēķus kādā kuļķenē samest lai pēc tam solīdi izmestu.
  Bet pie ūdeņiem jau varētu arī uzstutēt kādu miskastmaisu uz mieta, kā šur, tur redzēts. Tad tomēr vairākumam sirdsapziņa ņems priekšroku.

  29.06.2008 - 13:51

 • iisais

  Tas, kas notiek ar Latvijas dabu nav vārdos aprakstāms- ieej mežā piemēslots, aizbrauc uz savu iemīļoto atpūtas vietu piemēslots! Galvenais, ka tie cūkas jau nebrauc tur, kur paši pietaisījuši viņi brauc uz jaunām vietām, kur vēl tīrs. Aizbrauc 200km no Rīgas ar ģimeni atpūsties ar cerību, ka tik tālu cūkas nebūs tikuši, bet nekā arī tur ir pabijuši.
  Vasarā ar ģimeni aizbraucām uz fantastiskām karjerām, kur ūdens kā kalnu avotā, kur iepriekš bija tīrība un kārtība- no ieraudzītā skata asinis sāka vārīties- sapuvuši šašlika iepakojumi, čipšu pakas, sadauzītas pudeles, prezervatīvi, izkārnījumi u.c. labumi. Rodas jautājums- vai te tiešām ir bijis cilvēks- saprātīgākā radība uz planētas Zeme????
  Mierinājumu var rast tikai pašam sakopjot vietinju, aizvedot atkritumus.
  Pozitīvi ir tas, ka notiek sabiedrības izglītošana ar Cūkmena tēlā.
  Uzskatu, ka jāievieš barga naudas sodu sistēma, lai kautkā ierobežotu bezpridjelu, cilvēku visatļautību.

  17.12.2008 - 13:48

 • gunis

  Senāk ar draugu bijām iecienījuši Bārtas upi,lomi kā kuro reizi,bet visumā labi.Savas uzturēšanās vietās saposam apkārtni ,jo līdzi brauca sievas ar bērniem,aizbraucot pudeles,drazas savācam,aivedām līdzi uz mājas konteineriem,jo apaļās gružu bundžas pilsētā bija pie katras mājas.Protams,papīrus un citas drazas sadedzinājām.Bet aizbrauciet šodien pie Bārtas-tīrā sadzīves izgāztuve!Savācām gružus vienā kaudzītē,atbraucot pēc pāris dienām,atkal piemētāta apkārtne!Nu saprotams,ka neviens cits kā kārtējais makšķernieks-atpūtnieks!Liepājā pašlaik ķer stintes,pavērojiet,kāds bardaks tur notiek?Tāpēc nebrīnaties,ka nonāksim pie visādiem aizliegumiem!

  06.02.2009 - 11:46

 • MZGD

  Tas, ka izmet kādu činīti es domāju nav nekas, bet maisiņi kārbiņas, pudeles utt.... tas ir sāpīgi

  06.02.2009 - 13:46

 • rolis

  cūkas ko tur vel piebilst,pat činčiku pa logu neesmu izmetis,bet ir tādi cūkas kas nemāk pēc sevis sakopt,ne tikai naudas sodus jāliek, bet atstrādāt sakopjot teritoriju 1'pret 1000(tas ir piemēsloji metru sakop kilometru)policijas uzraudzībā,un vel to visu vajadzētu šova veidā papildus filmēt un rādīt spec izlaidumā....lūk tā

  03.04.2009 - 15:04

 • Vilnis

  apmēram tā kur iet tur paliek aiz sevis. tādi bija ir un būs acīm redzot!!! kādi cūkas esam paši latvieši pat cūkai aizgalda ir tīrāka.

  29.05.2009 - 21:51

 • Vilnis

  neviens nav svēts no mums!!!

  29.05.2009 - 21:54

 • L.L.

  Tāpēc jau tādas organizācijas kā nirējus pārstāvošā PADI organizē ikgadējo ūdenstilpņu sakopšanas dienu. Kas liedz piebiedroties un sakopt mīļāko ūdenstilpņu apkārtni? Par zemūdens tīrību var parūpēties daiveri, ja ir atbilstoša redzamība. Vajag pašiem organizēt talkas, nevis gaidīt, kad jūsu vietā to izdarīs kāds cits. Ja gadu no gada to dara, tad beigās nav īsti vairs ko vākt, jo pašiem jau nākas tajā gadareizē savu un draudziņa gružkaudzi savākt.

  09.07.2009 - 10:29

 • Baiba

  Tas tik briesmīgi,ka iztusē un tad....lai vāc,kas grib,mēs te ilgi nebrauksim! Reizēm tā vien liekas,ka nevajadzētu neko īpašniekiem savākt...NEVIENĀ VIETĀ! lai atbraucot redz...te bijuši cūkas,kas nenovāc,bet.....cietīs arī tie,kas atstāj visu sakoptu....ko te teikt?...smaga problēma!. Ja ģimenē neieaudzina no pirmā solīša....nemet,neatstāj,pacel un noliec....ko ta vairs lieliem vepriem ieskaidrosi!.

  25.08.2012 - 19:06

 • turists

  Piedrazošana attiecas uz visām vietām, ne tikai ezeru krastiem. Šeit pie vainas ir Vides ministrija! Cik sen atpakaļ ceļu stāvvietās bija miskastes, kurās katrs garāmbraucējs varēja izmest atkritumus, kas sakrājušies auto. Tā šogad man nācās pāris dienas ceļot pa Latgali. Pat vienīgā sabiedriskā miskaste uz ceļa Līvāni -Daugavpils pirms pilsētas aizvākta! Tātad cits nekas neatliek, kā tukšās limonādes pudeles mest ceļa malā. Tas pats pēc piknika ezermalā - vestu visu līdz , bet nav uz kurieni. Pat pie lielveikaliem miskastēs var iebāzt tikai izsmēķus. Vest uz mājām - bet ja vēl paredzēts braukt vismaz pāris dienas? Arī dedzināt PET un citu plastmasu nedrīkst. Vēlreiz :vainīga ir Vides ministrija ! Ārzemēs VISUR pieņem pudeles atpakaļ, pat vairāk : daudzās valstīs plastmasas iepakojumā ir ļoti maz dzērienu. Toties Latvijā atkritumu savākšana ir uztaisīta par lielāko biznesu! Pie tam neoficiāli tiek uzlikts "atkritumu nodoklis" - vai atkritumus saražo, vai nē, maksā atkritumu apsaimniekotājam, kas tiešām pelna labu naudu.
  Tātad tikai ar pareizu valdības nostāju: (atkārtojos)jāatjauno sabiedriskās miskastes kuras iztukšo BEZPEĻŅAS atkritumu apsaimniekotāji ,jāievieš dzērienu taras pilnīga atgiešana,jāpāriet uz iepirkumu maisiņu izgatavošanu no papīra, bet atkritumu apsaimniekotāju algu jāmaksā no savāktā atkritumu daudzuma - tie būs ieinteresēti savākt. Tādejādi izdosies arī samazināt ūdenstilpņu apkārtnes piesārņošanu! Pie viena pašvaldībām vajadzētu rūpēties par kaut cik ciešamiem piebraukšanas ceļiem pie sabiedriskām ūdenstilpnēm. Tad nebūs izdangātu ezeru un upju krastu, visapkārt izmētātu atkritumu. Pat cūcinieku izmesto vienviet būtu viegli savākt!

  22.10.2012 - 10:49

 • Jānis

  ES prioritātes atkritumu apsaimniekošanā ir sakārtotas šādi (sākot ar svarīgāko): atkritumu rašanās novēršana; sagatavošana atkārtotai izmantošanai; pārstrāde; cita tipa reģenerācija; apglabāšana.
  Latvijā tieši no otra gala - vispirms sabūvēja poligonus, tad uzbūvēja bīstamo atkritumu dedzinātāju, tagad ķeras pie depozīta (pārstrāde). Tāpēc arī rezultāta valsti kopumā nav un nebūs.
  Ezeru krastu piegružošanu var novērst, uzstādot pie ezeriem miskastes, bet piebraukšanu slēdzot (300-500m var noiet kājām).

  15.12.2012 - 12:08


Return to Citi temati forum

 • Our sponsors:
 • www.e-formas.lv
 • Sorosa Fonds Latvija
 • LVAF
 • More on lakes:
 • ILEC
 • Poseidon.by
 • UKLakes
 • VISS Sverige
 • Lake Net
 • Zive
 • Baikal
 • labaslaivas