Par makšķerēšanas linencēm ezeros

  • Holdens

    Jautājums ir par to, kur un kā var uzzināt vai lai makšķerētu konkrētā ezerā pietiek ar makšķerēšanas karti, vai arī ir nepieciešama papildus licence (dienas, mēneša) šim ezeram un kur to var nopirkt? Lai nebūtu tā, ka es tagad izveļos uz ezera ar savu kasti un makšķ.karti, bet mani soda par to, ka nav, teiksim, dienas licences.. Piemēram, interesē Baltezeri, Juglas ezers un Ķīšezers? Paldies un atvainojos, ja šī tēma ir skatīta!

    26.01.2006 - 10:21

  • Vita

    Links uz licencētās makšķerēšanas vietām 2006.gadā: http://www.vzp.gov.lv/index.php?sadala=7&id=199 Šai sarakstā ir arī licenču iegādes vietu adreses.

    26.01.2006 - 11:55

  • Holdens

    Liels paldies, Vita!

    27.01.2006 - 10:00

  • indulis

    Es varbūt kaut ko nesaprotu,bet kāpēc tik sparīgi tiek aizsargāti LAŠI,ja ir atzinums,ka tos nevar lietot pārtikā.Lai biezajiem būtu ko paniekoties???

    23.02.2006 - 16:53

  • Jānis

    Saprotat gan. Laši un medņi - licences maksā daudz mazāk nekā aizsardzības pasākumi. Par visu nodokļu maksātāju naudu tiek organizētas izpriecas nebūt ne nabadzīgākajam pilsoņu un iedzīvotāju slānim. Normāli būtu, ja ekskluzīvo makšķerēšanas un medību licenču ienākumi nosegtu to specifisko resursu aizsardzību, un nedaudz dotētu pārējo dabas aizsardzību. Pie mums ir smagi otrādi. Domāju, ka lašu neēdamība ir šīs sistēmas sastāvdaļa. Reņģes skaitās ēdamas. Mencas iet uz izķeršanu Zviedrijā, bija vēl lielie strīdi.

    23.02.2006 - 18:57

  • Lobes pārvaldnieks

    labvakar!!! daru zināmu copmaņiem.No 1. maija Lobes ezerā stājās spēka noteikumi "par licencēto makšķerēšanu Lobes ezerā". tas īsumā būtu tā: No 1. maija Lobes ezerā varēs makšķerēt( spiningot) no laivas kuras tiks nomātas laivu bāzēs. dienas licences cena maija mēnesī ir noteikta 2Ls.pārējos copes mēnešos ir 1Ls. Diennakts tumšajā laikā ezerā copēt aizliegts! Lūdzu savas laiviņas atstājiet mājiņās jo no 1. maija stājās spēkā arī pašvaldības saistošie noteikumi (par laivu reģistrācijas un to izmantošanu Lobes ezerā", tajos ir teik teikts ka ezerā pašvaldībā nereģistrētām laivām atrasties ezerā ir aizliegts! visā visumā noteikumi ir izstrādāti loti nopietni un stingri, bet ja tos ievēros tad viss būs jauki! tākā ja kādam interesee šī štelle ludzu variet zvanīt 6608808 vai rakstiet uz e-pastu lobesparvaldnieks@inbox.lv

    31.03.2006 - 00:54

  • Lobes pārvaldnieks

    runājot par laivām, laivu skaits ir ierobežots! tādēļ iesaku pieteikties laicīgi! Lobes ezerā uz 1. maiju diemžel abās laivu bāzēs brīvu laivu nav uz pārējiem pa kādām ir palicis! Lūdzu copmaņi neatliekat uz pēdējo brīdi, brīvu laivu nebūs! Ja vēlaties pieteikt laivu tad arī zvaniet un piesakiet! tālr.6608808

    31.03.2006 - 01:01

  • Jānis

    Tātad Lobes ezers ir pašvaldības ĪPAŠUMĀ? Manuprāt, publiskie ezeri parasti ir valsts īpašums. Vismaz ļoti patvaļīgi jau valsts ar viņiem apietas, nosakot medību atļāvumus, tauvas joslas, tīklu zvejas aizliegumus, un tamlīdzīgi.

    31.03.2006 - 02:41

  • Lobes pārvaldnieks

    Jāni nevajag ar tādu domu pieiet pie tā! ja tam ezeram atļautu būt kā līdz šim tad pēc pāris gadiņiem no ezera ar kodiņu 41165 pazustu zivis,bet vēlāk arī ezers pazustu! vai esat noorganizējuši kādu zivtiņas pavairošanas akciju nē tak. bet ja pašvaldībā kautko lietas labā dara jūs uzreiz redzat, zināt,saprotat! man ir skumīgi ka jūs to sakāt itkā tur esat visi par bet beigās nezinot jūs varat iebāzt acīs nezin ko! tie ir tikai saistošie noteikumi un par tiem Jūs varat painteresēties Krapes padomē! Jāni ticiet man lai cik jūs būtu izglītots neies cauri politikas niķīši, es nestrīdēšos bet gan pildīšu savu darbu, bet ezers ir pašvaldības teritorijā, es esmu ar Krapes domes lēmumu pieņemts darbā par Lobes ezera apsaimniekotāju es arī pildīšu šo pienākumu. viens es to nedaru mums ir izveidota ezera padome kurā ir speciālisti zivju aizsardzības speciālisti, krasta zemju īpašnieki un arī biedrība kura rūpējās par ezera aizsardzību un zivju resursu atjaunošanu! jā jūsu cieņu aizskar tas ka ir laivu ierobezojums tad jūsu zināšanai tas tiek izveidots L zivsaimniecības pētiecības institūta ieteikuma! man ir jautājums Jūs esat bijuši uz Lobes ezera, vai jums patika attieksme tāda kā bij? laivu atslēgas izsniedza 3km no laivu bāzes, maluzveinieki darija ko gribēja. tīkli, elektrozveja utt. bet redziet es jau biju tam gatavs ka es būšu sliktais, nekas toties es Jums droši varu pateikt ka Jūs pēc pāris gadiem varēsiet droši atbraukt uz Lobes ezeru un normāli atpūsties! ar cieņu Juris Valainis Tālr. 6608808

    31.03.2006 - 07:17

  • Jānis

    Es piekrītu, ka ir ļoti svarīgi apsaimniekot ezeru. Bet nevis tikai un vienīgi attiecībā uz zivīm, bieži pat pretrunā ezera interesēm. Apsaimniekošanai jābūt kompleksai. Par laivām. Ar savu laivu nebraucu, ja ezerā jau ir laivas - priekš kam lieka ķēpa. Par attieksmi nesūdzos - atslēgu man pienesa klāt, kādi tur 3 km... Tikai - apsaimniekošanu var un vajag organizēt likumīgi, nav jāpārvērš jebkuru makšķernieku par juristu. Pašvaldības saistošos noteikumus ir jāsastāda precīzi.

    31.03.2006 - 13:37

  • Lobes pārvaldnieks

    Jāni Jūs pats esat bijuši Lobes ezerā? Jūs vienkārši ar to kas tur notiek nēsat saskāries!iepriekšējais pārvaldnieks turēja savas 22 laivas un atslēgas bija mājās "Cīrulīši" tas ir 3,8km no laivu bāzes! cilvēki brauca, ņēma atslēgas un kuģoja. lika tīklus,nodarbojās ar elektrozveju utt.kad ar laivu iebrauc copmaņi ezera vidū un uzkurina laivā ugunskuru apkārtne nebij sakopta, atpūsties nebij kur,mašīnām numuru zīmes un emblēmas bij nozagtas. tad sakiet lūdzu tam nevajadzēja darīt galu? vai arī atļaut kā gada sākumā darīt visu, kad ar ar inspektoriem uzgājām uz ledus un nolasijām 50 ūdas,sakat ka tas ir normāli. kad stājos amatā man stāsta šausmu stāstus lai tik es neko nesāktu!kad ezeram strādājot jau no 2003 gada ar licencēto makšķerēšanu ir aptuveni 300Ls nopelnīti, man vairāk smiekli nenāk, un vēljo vairāk ja cilvēks ir strādājis vienkārši bez atbildības.tikai sava maka labā.zivju resursi nav pavairoti ir tikai pievērtas acis uz tīkliniekiem, teikts ko tad es es neko neredzēju, da pus Krapes pagasta iedzīvotāji par to runā, un tagad ir sabijušies ka jaunais ievieš kārtību un būs ziepes jo patvaļības nebūs!

    31.03.2006 - 16:50

  • Jānis

    pārvaldniek, es esmu bijis simtos ezeru, arī Lobes. Un pilnīgi atbalstu kārtības ievešanu. Tikai bieži vien kārtības ievedēji aiz zivīm neredz ezeru, uz šo pusi mazliet velk arī šajā gadījumā. Un nevar ievest kārtību, balstoties uz apšaubāmas kvalitātes normatīvajiem aktiem, kurus jebkurš puslīdz saprātīgs cilvēks elementāri pasūtīs, bet ja sadusmosies, iesūdzēs tiesā, vinnēs un piedzīs zaudējumus. Ja Jūs esat pareizi nocitējis. Lai nebūtu tukša saruna - atsūtiet man licencētās makšķerēšanas noteikumus, pagasta padomes saistošos noteikumus - ielikšu žurnālā.

    31.03.2006 - 17:10

  • arnis

    ar ko atškiras pensionārs no izdienas pensijas ?kā pec valsts ar vienu roku dod ,bet ar otru atņem?

    08.01.2016 - 20:18


Return to Cope forum

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas