ko drīkst aizliegt ezeru īpašnieks

  • Ilzhukus

    Domājam pirkt zemi ezera krastā.Saimniekam, kas pārdod zeme, nepieder ezers, kaut gan zeme robežojas ar to 70m garumā. Pēc mūsu darījumu viesošanās jau nākamjā reizē pretī pērkamajai zemei ūdenī tika iesprausts spilgts miets ar norādi uz privātīpašumu, kur braukt ar laivām un makšķerēt aizliegts. Jautājums, vai tiešām, ja mana zeme ies gar šo ezeru, man gan peldēšanās un laipas izbūves atļauja būs jālūdzās no ezera saimnieka?P.S. Ezera īpašnieka zeme robežojas tikai nelielu gabalu ar šo ezeru.

    05.08.2005 - 17:34

  • Krishjanis

    Cik es zinu, ja zeme robežojas ar ezera ūdeni, nevis paliek sveša zemes strēle siarp ūdeni un jusu īpašumu, ezeru var izmantot bez īpašas atļaujas prasīšanas.

    09.08.2005 - 11:51

  • Es

    Šajā lietā arī civillikumu var traktēt dažādi.

    10.08.2005 - 16:20

  • kolo

    10 metri no ūdens ir jebkuram, jūs varat neļaut lai citi nestaigā caur jūsu īpašumu

    10.08.2005 - 17:01

  • Zigis

    Nē, jebkuram staigāšanai ir tauvas josla. Tie parasti ir 2-3m. Ja ezeru noprivatizējis kāds, izmantojot pašvaldībām doto spēju atļaut to, kas nav aizliegts, tad, manuprāt, atliek tikai ar viņu slēgt rakstisku vienošanos, ka neibilst tam vai šitam. Kļūt par ļauno diez vai viņš gribēs, it sevišķi, ja ciems nav liels. Likumi tiešām dažreiz ir aplami.

    13.08.2005 - 20:14

  • amfiibija

    ko noziimee tauvas josla? tie paaris m manaa zemee vai uudenii? :) tad attieciigi arii var riikoties. tas uudens gabala iipashniex :) vai nu aizliegt pa savu zemi, vai pa uudeni. taa kaa...

    15.08.2005 - 18:47

  • Jānis

    Civillikumā zeme zem ūdeņiem netiek uzskatīta par atsevišķu īpašuma objektu. Piemēram, 965.pantā ir noteikts, ka, mainoties ūdens līmenim, klāt pienākusī zeme pieder krasta īpašniekam, 1108.pantā - ka ūdeņi, kas stiepjas cauri vai PIEKĻAUJAS dažādu īpašnieku zemes gabaliem, ir viņu kopīpašums. Zvejas tiesību sadalījums privātos ūdeņos 1116.p. arī notiek atbilstoši KRASTA zemju īpašumiem. Rezumējot - zeme zem ūdeņiem piederēt un radīt reālas tiesības var tikai tad, ja pieder arī krasts. Ja īpašumā ir tikai zeme zem ūdeņiem, vienīgās tiesības ir tiesības maksāt zemes nodokli (tātad - īpašumā ir par pārdesmit latiem gadā mazāk nekā nekas), un maksimāli - iegūt īpašumā salu, ja tāda izveidojas.

    21.08.2005 - 10:56

  • Jānis

    Jā, vēl tiesības iegūt derīgos izrakteņus - sapropeli.

    21.08.2005 - 14:03

  • Ilzhukus

    PALDIES.

    26.08.2005 - 20:56

  • sos

    Ezers ir privatipasums,ko drikst darit pretejaa krasta zemes ipasnieks.esmu ielaidis arii zivis.

    18.09.2005 - 13:15

  • Jānis

    Pretējā krasta īpašnieks drīkst ķert zivis ārā. Ja ielaistas ezeram neraksturīgas sugas, viņš drīkst sūdzēties reģionālajai vides pārvaldei.

    18.09.2005 - 13:18

  • sos

    Bet vai ar laivu var makskereet priv. ezeraa

    18.09.2005 - 13:33

  • Jānis

    Ja makšķerēšanas tiesību īpašnieks neļauj, privātā ezerā viņa daļā nedrīkst makšķerēt ne no laivas, ne krasta. Makšķerēšanas tiesības akvatorijā, ja ezera KRASTAM ir vairāki īpašnieki, sadalās proporcionāli krasta īpašumiem, noteikumos ir mazliet ģeometrijas. Šeit nav nekādas sakarības ar zemes zem ezera īpašumu. Ja kādam īpašumā ir zeme zem ezera, bet krasta īpašumā nav, krastu īpašnieki var viņam atļaut makšķerēt, bet var arī neatļaut. Lūdzu garāk un precīzāk aprakstiet savu problēmu.

    18.09.2005 - 13:49

  • sos

    Situācija ir tāda, ka pieder gan daļa krasta, gan VISS ezers, bet daļa krasta ir citam īpāšniekam!

    20.09.2005 - 21:33

  • Jānis

    Tagad skaidrs. Kā es jau te nez cik reizes stāstu - īpašums uz zemi zem ūdeņiem nav saistīts ar zvejas tiesībām. Tāpat kā zemes īpašums nav saistīts ar gaisu virs īpašuma. Nu neprasiet taču, lai lidsabiedrības maksā par pārlidošanu? Zvejas tiesībām saistoši ir KRASTA īpašumi atbilstoši Zvejniecības likumam un Civillikumam.

    20.09.2005 - 22:16

  • Ilzhukus

    SOS, kāpēc tu tik īdzīgi visu gribi sev :) Nezinu vai runājam par vienu un to pašu ezeru. Arī manās interesēs ir, lai vieta nebūtu sabojāta. Vienam jums, SOS, būs baigi grūti. Labi, ka likums mūs sargā:)))

    21.09.2005 - 21:13

  • Annuks

    Izlasiet!!! Noteikumi par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos. Izdoti saskaņā ar Zvejniecības likuma 7. panta piekto daļa. IV. Makšķerēšanas tiesību izmantošana 24. Ar makšķerēšanu bez īpašnieka papildu atļaujas, ievērojot normatīvos aktus, var nodarboties visos privātajos ūdeņos, kuros zvejas tiesības pieder valstij, kā arī privātajās upēs un to privātajā īpašumā esošajās daļās, kurās saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem nav aizliegta makšķerēšana. 25. Makšķerēšanai ezeros, kuri ir viena zemes īpašnieka zemesgabala robežās un kuros zvejas tiesības nepieder valstij, ir nepieciešama privāto ūdeņu īpašnieka atļauja.

    03.11.2005 - 20:38

  • Jānis

    Annuka citāti ir nepilnīgi, papildinu ar 26.punktu: 26. Makšķerēšanai kopīpašuma ezeros, kuros zvejas tiesības nepieder valstij, ir nepieciešama kopīpašuma ezera īpašnieku (vismaz viena) atļauja, pamatojoties uz kuru makšķernieks var makšķerēt tajā ezera daļā, kas atrodas tuvāk atļaujas devēja zemei nekā cita īpašnieka zemei.

    03.11.2005 - 22:08

  • Kāds

    Visas upes un ezeri pieder valstij!
    Ierobežojumi attiecās uz ezeriem, upēm kuri ir nodoti apsaimniekošanā privātpersonām vai sabiedrībām!
    Uz valsts īpašumā atrodošajiem ūdeņiem atiecās tauvas josla - un tas ka kādam pieder zeme zem ezera tas neskaitās!

    06.05.2008 - 13:52

  • Jānis

    Ezeru un upju ūdeņi pieder valstij. Zivis ir valsts īpašums, un tās drīkst makškerēt ar karti vai papildus licenci upēs, un publiskajos un ezeros, kuros zvejas tiesības pieder valstij. Privātajos ezeros zivis pieder valstij, bet zvejas tiesības - krastu īpašniekiem. Tauvas josla attiecas arī uz privātajiem ezeriem. Vispār sarežģīti.

    06.05.2008 - 18:20

  • Normunds

    Ja neliels ezers atrodas uz privātas zemes , vai pierobežniekiem kuriem robeza ir apmēram 2.metri no ūdens ir tiesības makšķerēt bez īpāšnieka atļaujas

    09.05.2008 - 12:02

  • Jānis

    Zvejas (makšķerēšanas) tiesības privātos ezeros tiek sadalītas starp krastu īpašniekiem. Ja īpašumā nav ezera krasta, nav arī makšķerēšanas tiesību, un ir vajadzīga vismaz viena krasta īpašnieka atļauja. Cits jautājums - situācija, ka kaimiņam neatļauj pamakšķerēt 2m attālā ezerā, norāda uz nopietnām problēmām kaimiņattiecībās vai makšķerēšanas veidā. Kas par lietu? Ar kaimiņu nav sadalīta kāda nedalāma lieta vai persona, vai arī ir iesakņojies paradums makšķerēt ar trinitrotoluolu?

    09.05.2008 - 20:23

  • Normunds

    Lieta ir tāda ka ir nodoms izveidot zivsaimniecību, ielaist zivju mazuļus.

    10.05.2008 - 10:59

  • Jānis

    Zivsaimniecībai jālieto zivju dīķus. Ezeros bieža ir situācija, ka viens laiž iekšā zivis, bet visi pārējie makšķerē laukā.

    10.05.2008 - 11:25

  • marika ozolinja

    Kaa man tie skaugju letinji besii aaraa.Nekad nekas nav bijis,tad tagad nezin ko sagraabt.Pameeginiet piebraukt pie kaala ezera!Ezers pieder valstij,bet tiekat tam klaat!Tos tauvas zonas metrus var iesmeereet,ja nemaak lidot.Vieniigaa vieta,kur veel var piebraukt ir pie vestienas kapiem.Kaadreiz caur kapiem vareeja piebraukt gar krastu pie ezera atpuusties ar gimeni,tad tagad var vieniigi siekaloties.Tas pats ir arii iebrauksanas zonaa zem bazniicas.Slakbaums prieksaa.Cik saprotu,tad zeme no bazniicas kaadreiz piedereeja tai.Nevaru saprast kaa tur rodas mistiski iipasnieki,jo ezers liidz bazniicas pamatiem ir kaadi 30 m.Sakaarti tik telefona nr,pie visiem stabiem-maksaa un tad atpuuties!!!
    Tas ir no taas anekdosu operas-kad zivtinja prasa ko saimnieks veelaas par atlaissanu briiviibaa?Bet ar noteikumu,ka kaiminjam buus divreiz vairaak.Tad sis atbild-Lai man nospraagst govs!

    19.05.2008 - 14:10

  • Maris

    Paskaidrojiet, luudzu, vai Bozhu udenskraatuvee , izmantojot privaato gumijas laivu, var mak6kereet, vai nee? Viena dalja pieder iipa6niekam, otro-iire SIA.

    16.11.2008 - 01:25

  • pauls

    Eers pieder ipasniekam, man gar ezeru,robezojas mans zemes ipasumss,vai es varu izmantot zvejas tiesibas

    31.12.2008 - 06:52

  • janis

    cilveki miljie!ja taa uudenstilpne pilniibaa, absoluuti,pieder vienai personai,tad viss ir OK,bet,ja kaut mazaakaa dalja pieder 3.personai,tad nedriikst nereekjinaaties ar servituutu!nemaz nerunaajot par tauvas joslu.esmu piekusis rakstiit,bet izlasiet,luudzu,likumus!

    02.01.2009 - 18:27

  • guntars

    ezers ir aptuveni 10ha, vienam ipasniekam pieder8ha otram 2 ha ap ezeru robezojas 9 ipasniekiem zeme, vai vniniem ari pieder zvejas tiesibads(vini var iznemt licenzi, likt murdus, tiklus.

    07.01.2009 - 10:17

  • Vita

    Guntar, atbildi sk. www.ezeri.lv/forums/bugs/1239 Bez tam, ja īpašumā tikai zeme zem ezera, bet zeme krastā nemaz, tad zvejas tiesību nav.

    08.01.2009 - 12:41

  • margarita

    es gribeju uzinat ludzas raj. Isnaudas pagasta ir neliels ezers(Rauzu ez.) tur itka ezeram ir 2 ipasnieki, apkartezeram kadiem 8 ipasniekiem robezojas zeme, vai zemju ipasniekiem ir tiesiba iznemt licenzi un ezera zvejot zivis, novietot laivas?

    08.01.2009 - 15:44

  • majrafemely

    Sveicinati!
    Ka var sazinaties ar administraciju?

    Paldies

    03.04.2009 - 08:42

  • Jānis

    Portāla administrācijas kontakti www.ezeri.lv/blog/tech/1065/

    03.04.2009 - 13:13

  • >Guntars

    Vai es tavā pagalmā varu likt cilpas, lai noķertu vistas, vai mest no sava īpašuma tavā īpašumā esošajai govij uz kakla cilpu un ievilkt savā īpašumā?
    Ar ezeru ir tas pats kas ar zemi, ja tam ir īpašnieks tad bez viņa atļaujas tu tur nevari neko darīt (izņemot peldēšanos)

    08.05.2010 - 02:58

  • Valdis

    Man pieder 6ha liels mākslīgi veidots zivju dīķis,zeme viena daļa gar krastu pieder citiem saimniekiem.Vai viņi drīkst makšķerēt,izmantot ūdeni saimnieciskām vajadzībām{pirtij,dārzu laistīšanai}?

    25.05.2010 - 13:15

  • Guntis

    Dabas resursi, kas ir dabiskā ceļā radušies - kā ūdens,zivis,gaiss, meža veltes u.t.t. pieder Valstij. Ūdeni nevar nopirkt, jo daba to gādā.

    26.06.2010 - 22:03

  • Aivars

    Pēc civillikuma un pēc MK. noteikumiem, privātos ūdeņos zvejas tiesības pieder piekrastes zemju īpašniekiem.(Tas domāts par ezeriem),bet uz dīķiem kas veidoti mēkslīgi laikam tie nedarbojas,jo ja es izroku dīķi savā zemē līdz ar kaimiņa robežu viņiem nerodas tiesības tur ķert zivis un izmantot ūdeni.Es daudz saskaros ar šiem jautājumiem par privātiem ūdeņiem(Ezeri) un pagasti ir daudzi salaiduši dēli ar atļauju privatizēt zemi zem ezera ,kaut nav zemes pie ezera un tad rodas problēmas ar ūdeņu piederību.Piekrastes zemju īpašniekiem pat nevajadzētu zemi zem ūdeņiem privatizēt ,jo Civillikums jau garantē tiesības uz ezera daļu kas tuvāk viņa zemei nekā cita īpašnieka piekrastes zemei un ja kādam liegta šīs tiesības jāgriežas tiesā un jāceļ prasība balstoties uz Civillikumu, nevis kā daudzi iekrīt ceļot prasību kas balstīta uz zemes privatizāciju laukus apvidos.

    28.06.2010 - 22:27

  • whatever

    Situācija:

    Ir upe, konkrēti Tumšupe. Nav minēta Civillikuma pielikumos, tātad privāta upe ar vairākiem īpašniekiem. Atbilstoši zvejas tiesību noteikumu 24.punktam – privātajās upēs makšķerēt var bez īpašnieku atļaujas.

    Tumšupe vairākas vietās ir makslīgi aizsprostota, izveidojot dīķus (Veģu, Jaunsostu, u.c. dīķi)

    Vai šāda veidā izveidots dīķis ir neatņemama upes sastāvdaļa? Vai tur atļauts makšķerēt bez dīķa piekrastes zemju īpašnieku atļaujas? Vai ir tauvas josla?

    20.08.2010 - 16:23

  • Jānis

    Ar makšķerēšanu saistītos lietu tiesību jautājumus jāapskata no zivju resursu viedokļa. Upē esošās zivis drīkst makšķerēt, ja no valsts iegādāta makšķerēšanas karte, tātad upē esošās zivis ir valsts īpašums. Nav nekāda pamata uzskatīt, ka, iepeldot uzpludinājumā, zivis nekavējoties pārvēršas par krasta īpašnieka privātīpašumu :).

    20.08.2010 - 22:42

  • vladislavs

    10 metru gar ezera krastu drīkst staigāt brīvi tas ir likumā mīļie cilvciņi nezināt likumus tas ir slikti

    22.09.2010 - 12:24

  • Deniss

    Es vispār aizliegtu ezerus privatizēt. Visādi bagāti sapērk īpašumus, ne piebraukt pie ezera nevar, ne dažos gadījumos arī makšķerēt ezerā. Ne jūs esat to ezeru veidojuši, ne jums arī tur savus likumus uzspiest. Tā ir dabas bagātība, līdz ar to arī visas tautas bagātība. Es zinu, kas reāli notiek daudzos privātos ezerus, uzliek zīmes, bet paši klusumā tīklus liek. Likums ir jāmaina. Man pašam personīgi pieder meža gabals ar pieguļošo pļavu, bet es tak neskraidu apkārt ar bisu un aizliedzu vākt sēnes un ogas. Ir kādas morāles normas, kuras nevar pārkāpt. Ne jau par to cīnījās mūsu tēvi un vectēvi un mēs paši 1990. gadā. tad bijām visi viens par otru, bet tagad ka tik norobežoties un citiem neļaut. Cik vispār ir privāto ezeru Latvijā? Kāds ir to procents no visiem ezeriem, cik ilgi vēl šis bardaks turpināsies?

    11.10.2010 - 21:33

  • es

    Man pieder privāts ezers ar zemi-pļavu gar ezeru.Tuvumā privātmājai esam uzlikuši zīmi-ar aizliegumu makšķerēt.Lielākajā daļā no zīmes uz otru pusi-to atļaujam.Ir personas.kas to neievēro.Viņi to neievēro arī vasarā.Ko darīt?

    20.01.2019 - 18:08

  • Jānis

    Mans ieteikums - mājas tuvumā ierīkot maksas makšķerēšanas zonu, bet tālāk - bezmaksas. Makšķernieki defaultā ir haļavščiki, ies uz bezmaksas.

    23.01.2019 - 20:56

  • es

    Valsts Vides Dienests-atsūtijis jau neskaitāmus dokumentus-,ka šis viena zemesgabala īpašums(ezers,pļava)ir man-privātīpašums!Esmu iepazīstinājusi viņus.Nu nepielec! Izsaucu policiju! Nedēļu miers un atkal.Viņiem OLTE esot uzrakstijis-drīkst!Olte-izliekas gudrāks par Vides inspektoriem un Vides Dienesta pārstāvjiem.Īpašnieka papīrus neredzot.Jāaizliedz Oltem musināt cilvēkus.Visi grib visu,bet kam ir savs īpašums-tas šo situāciju saprot labāk.Nevienam nepatīk,ja svešs nāk un sēž tavā īpašumā-vai tā zeme,ezers,māja vai dzīvoklis!Ja nav īpašnieka atļaujas!Kā var sevi neredzēt-apgrieztā situācijā?!

    17.02.2019 - 13:44

  • latgalietis

    Privātīpašums ir neaizskarams; zagt nav atļauts nevienam

    24.01.2020 - 07:40


Return to Cope forum

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas