bebri Latvijā

  • Elīna B.

    Esmu lasījusi, ka bebri ir nozīmīgi ūdens attīrīšanā. Cik liela nozīme tad ir bebriem? Vai viņu nav savairojušies par daudz? vai bebru aktivitātes negatīvi ietekmē zivju dzīvi?

    20.05.2002 - 13:06

  • Vita

    Bebri kļuvuši par nopietnu problēmu Latvijas ezeriem. Arī mazajām upēm, kur pārvērš straujos posmus par lēni tekošiem - iet bojā tās uz grunts mītošās (arī retās) sugas, kurām svarīgi ar skābekli bagātie upju posmi. Zivju dzīvi upē bebri neuzlabos. Līdzīgi arī ezeros - bebri sagāž ūdenī kokus, appludina krastu, krasti sāk pārpurvoties. Ezeru labklājību tas neveicina, drīzāk otrādi - palielinās barības vielu ieplūde. Uz ezeru zivīm bebru ietekme nebūs tik izteikta. Viens no izteiksmīgākajiem un uzskatāmākajiem piemēriem bebru postošai darbībai ir Silezers Valkas pagastā. Bebriem ūdens attīrīšanā varētu būt nozīme lēni tekošās piesārņotās upēs. Vispār bebru ir stipri par daudz, to negatīvā ietekme pārspēj visus iespējamos labumus.

    20.05.2002 - 17:05

  • Gatis

    BET: kriitot cauri bebru aizsprostam upes uudens tieshi bagaatinaas ar skaabekli!

    06.06.2002 - 15:45

  • Vita

    TAČU: upju straujteču posmos skābekļa trūkums nemēdz būt! Tāpēc bebru aizsprostu labvēlīgā ietekme uz straujajām upēm ir ļoti apstrīdama. Lēni tekošās upēs bebru aizsprostiem varētu būt arī pozitīva nozīme.

    02.07.2002 - 11:24

  • Jānis

    Bebriem jādzīvo tur, kur tiem nav nepieciešamība būvēt aizsprostus, vai arī tos buuvējot netiek appludinātas lielas platības (vietās ar iztektu reljefu), citādi tie degradē mežu. Ne velti lielākie meža bojājumi ir bebru dēļ. Kopumā bebri ir stipri par daudz.

    12.11.2002 - 14:11

  • Nellija

    Jā, bebru ir par daudz. Uz man piederošajiem 12 ha vien - 3 bebru aizsprosti. Un kokus gāž nekaunīgi.

    12.12.2002 - 19:36

  • tuurists

    Ahoi, bebra kungs!

    18.05.2003 - 22:28

  • Ivars

    Kā tad īsti var cīnīties pret bebriem? Un kā ir ar bebru migrāciju?

    29.07.2003 - 18:00

  • Jānis

    Tepat kaut kur bija viens padoms - apvilkt kokus ar stiepļu tīklu. Es domāju, varētu izjaukt dambi un nomīnēt ar kaut ko no akustiskās pirotehnikas (bet nevajadzētu ielādēt par daudz, lai nepiebaidītu sirdstrieku kādam tūristam vai neaizdedzinātu mežu). Vislabāk jau būtu šos eksportēt uz dabu sargājošajām rietumvalstīm. Diemžēl - esmu dzirdējis - tas gan nebija par bebriem - paldies, mums nevajag, bet jūs pie sevis gan noteikti saudzējiet!

    03.08.2003 - 00:19

  • janis

    bebri rulle

    17.03.2004 - 13:07

  • ZZYZX

    Esmu daudz apbraukājis Latvijas ūdeņus, bet iespaids par tiem ir viennozīmīgs- BEBRI un BEBRI un atkal jau BEBRI... Visur tie jau ir ieradušies - droši, pārliecinātu un uz palikšanu! Rodas iespaids, ka šis dzīvnieciņš mūsu zemītē drīz kļūs par `topa` nr.1 personu. Nav neviena ezera, upes ārpus apdzīvotām vietām, kur tie neiejurģotos uz palikšanu ( lai gan arī Rīgas kanālā pie Centrāltirgus tie jau ir manīti...) 1.gandrīz visās ūdenskrātuvēs (lielākajā daļā) jau šobrīd viņu darbības rezultātā mākslīgi ir paaugstināts ūdens līmenis, 2. mežu masīvi tiek pārpludināti, veidojas džungļi, 3.problēmas rodas privāto zivju dīķu īpašniekiem - aizdambēti caurtekošie grāvji, nograuzti koki ap dīķiem sabojāti koka meniķi..., 4. piekļūšana ezeriem, upju posmiem kļuvusi par EKSTRĒMO SPĒĻU cienīgu pasākumu, kurš ir pa spēkam ne visiem. Protams, man oponēs biologi, kas aiz laimes sitīs plaukstas, bet visām lietām ir arī galējības...

    15.03.2005 - 19:36

  • ZZYZX

    Vidzemes, Kurzemes ezeriņu krasti , Gaujas un Ventas mala pēdējo desmit- piecpadsmit gadu laikā ir pārvērsti par ELLI, tie pārpurvojas... Kādas ir domas- ko darīt. Starp citu - arī savā lauku īpašuma mežā konstatēju - BEBRS ir klāt!!!VIENĪGAIS ŪDENS NOVADGRĀVIS IR AIZDAMBĒTS, KAUT GAN TUVUMĀ NOPIETNAS ŪDENSTILPNES VISMAZ 2 KM RĀDIUSĀ NAV! Aicinu uz domu apmaiņu!

    15.03.2005 - 19:40

  • Danais

    Cīāni ar bebriem ir jāapvienojas ar vietējiem mednieku kolektīviem- tie liek lamatas. BET- tas notiek reti- JO lamatas zog! Riebeklji malumednieki 15-20 Ls veertaas lamatas jau nozog pirmajaa vakaraa! Taatad pirmkaart- apkarosim malumedniekus, Otrakārt- sadarbosimies ar medniekiem, treškārt ir vērts pajaukt bebru dambjus, taču vecais labais bebrs tos uzreiz atjauno ja iespējams, ja nee- paarvaacas drusku uz vienu vai otru pusi kur uzbuuvee jaunu dambi. Labi tiikojas taas mežnieciibas kas šēņu iegūšanai uz citiem zvēriem piespiež medniekus izķert bebrus. Taču atkal atgriežamies pie zagtajām lamatām.... Taa ka taads rinkja dancis sanaak. Ja kaadam ir pacietiiba var protams bebrus ari shaut, tachu- ja bebrs iavainots ienirst- vinju dabuut nevar. Taatad tas ir neefektiivi un kam vajag tos pūstošos ķermenīšus ūdenī.....

    04.04.2005 - 15:48

  • armandito8@inbox.lv

    Dambim apakšā jāierok truba.Bebrs prot aiztaisīt tikai augšpusi,ja tas viņam nesanāk,prom ir.Nav viņi nemaz tik gudri,esmu piestrādājis pie tā 6 gadus.Ar visādim paņēmienim Latviju esmu atbrīvojis no 300 gab.Ja ir problēmas,varu apmācīt. Cēsis.

    20.02.2007 - 13:10

  • Jānis

    Par dambjiem puslīdz skaidrs, bet vai ir idejas, kāa atsist bebriem vēlmi aizbāzt caurtekas?

    20.02.2007 - 14:07

  • Kaacha

    Bebri jau patiesībā nav problēma,problēma ir ar atbildīgajām institūcijām kurām vajadzētu uzraudzīt to populāciju!Cik zinu,tad mūsu valstī šis jautājums nav sakārtots!

    19.04.2007 - 11:14

  • klibais

    esmu miednieks un ar bebriem man ir savi rekini.vinu aizprosti ir tehniskas genialitatesproekti.izjaucot no rita vakara var sakt no jauna bakstities pa gravi.it ka dzivnieks ,it ka zel ,bet to kaitigumu ko vini nodara mezam var salidzinat tikaj meza tirgotajiem.

    21.04.2007 - 20:11

  • arturs

    bebru gala ir garsia

    25.04.2007 - 20:36

  • aris

    bebrs ir labs grauzējs tas nekas kad es viņus ķeru... ja bebri ir tad tiem jābūt un cilvēkiem iesaku pamēģināt kādu noķert!!!!!!!!!!!

    14.01.2008 - 19:35

  • Evija

    BEBRI IR GRAUZEEJI TAM ES PIEKRIITU.
    Bet mums ir jaaaizsargaa daba jo vina ir muusu maate , bet bebrs ir svaariiga dala no dabas !
    Kaa arii visi dziivnieki !!!!!!

    Evija 10 gadi.
    :)) Aizstaaveesim muusu dabu un apkaartni ! :))

    24.01.2008 - 16:43

  • zeks

    Bebrs jau ir foršs baigi garšīgs, vienīgi pārāk daudz dirš ūdenī.

    10.02.2008 - 11:24

  • Sandis

    Nosit bebru izglab koku !!!

    10.02.2008 - 22:02

  • bebrs

    sist un šaut tis bebrus nost un uzspraust uz koka un kokun iespraust viņa mājas galā un tas viņus atbaida

    29.04.2008 - 20:52

  • nastja.

    jūs visi esat cietsirdigi.Jo Norvegijas valsls 1927.gada Latvijai uzdavināja vienu bebra pāri.lai tie vairotos un iedivotos.Jūs lai kam domajiet :kapēc tos uzdavināja Latvijai.es jums teik6u.

    11.05.2008 - 19:45

  • edy

    vel pirms 5 gadiem viena upe kjeru foreles a tagad tikai pasist bebrus jo zivju tur vairs nav

    02.06.2008 - 18:45

  • zeks

    Man gan bebri patīk viņi ir garšīgi un vēl pie tam ārstē impotenti

    09.06.2008 - 21:42

  • Džons Silvers

    Sitiet taču šos mūdžus nosti!

    09.06.2008 - 21:50

  • Skujāns

    Bebrs ir stādnieks....
    Ak kunngs, ja arī valdība tā strādātu''''

    26.07.2008 - 14:56

  • itsl@inbox.lv

    ir speciāli elektriskie gani prieks bebriem ūduriem un citiem nezvēriem
    apstiep grāvi vai mežinu un šamējais savus zobus nevienā kokā vairs negribēs ielaist! info: itsl@inobix.lv

    03.08.2008 - 22:56

  • .................

    ko kus te stastat.......vienigais variants nowaut to, vaj pie aizprosta iemest maisu salitras to vairs tur nebus nekad,,,,,,,,sacer tr brinumus

    14.08.2008 - 09:52

  • vide

    maisu salitras ??? un kas tad tur būss,,, vis baigi smirdēs

    18.08.2008 - 14:51

  • zeks

    bebri ir garsiigi

    29.03.2010 - 09:15

  • Zigurds

    to: zeks. Pavasaris klāt, un man pie pašas mājas dīķītī pārītis jau pamodies un tik pucējas. Ir jau smuki, bet ko lai dara ar apgrauztajām kalmēm un sacaurumoto piebraucamo ceļu? Ja Jums bebri tā garšo, varbūt varu palūgt, lai atbrīvojat manu dīķīti no tiem ;))) Tepat pierīgā....

    04.04.2010 - 10:22

  • jānis

    runājot ar dabas spečukiem kā cīnīties ar bebriem viņi dod pilnīgi infantilu atbildi-vajagot sakārtot vidi izcirst krūmus- bet es dzīvoju pie ezera un pretī mājai savā īpašumā gar ūdeni man nav neviena krūma bet bebri jau tieši nāk uz iztīrītiem krastiem un grauž zemē visu pēc kārtas nesmādē ne priedi ne kadiķi tīrot ezermalu sasaudzēju astoņus kadiķīšus uz šodienas nav palicis vairs neviens nograuž ievelk ūdenī un pamet bebri latvijai ir katastrofa vairojās purvainās vietas līdzi vairojas odu bari drīz latvijā būs kā krievijas taigā no odiem ne atkauties un runājot mežniecībā par šo problēmu saņem tik formālu atbildi- tas ir dabas likums.

    21.04.2010 - 17:00

  • VILNIS

    pēc pēdējām zinām Latvijā jau sot vairāk kā 75 000 bebru, Ļaunuma no tādas armijas vairāk kā labumaLai viņu skaitu un tātad launumu mazinātu , jāatbrivojas no PĀRMĒRIGĀS bebru aisardzības. Savā dīķi jau ar slazdiem noķēru 7 bebrus. Gaļa pat garšīga Kā sagatavot gaļu var iepazīt saitā < receptes >

    03.08.2010 - 14:57

  • guru

    Īstenībā vislielākie malumednieki ir paši mednieki, paklausies tik kas tiek stāstīts tur kur salasās mednieki!!!

    11.11.2010 - 20:19

  • Meža meiča

    Esmu iekopusi apkārtni viesu mājai pie dīķa 0,2h
    Šoziem gandrīz bebri "nolaida"dīķi Tērvetes upē!..labi,ka laicīgi ieraudzījām,ka ledus ieliecies!Glābām ,ko varējām- smagā tehnika ar akmeņu un māla kaudzēm!
    Tagad rudenī pie pašas ieejas viesu namā tika nograuzta gan pildītā mandele,gan sēra bērzs...
    Nu ir nokaitinājuši tie bebri!
    Te noteikti ir daudz ģimeņu ,jo vairojās taču viņi...
    Vai viens mednieks ar to var tikt galā?
    Ja ir kāds ,kurš grib to bebra gaļiņu,tad lūdzu,palīdziet mums un labums Jums!
    26551259

    01.12.2014 - 16:53

  • sss

    bebrs neattīra ūdeni: uzpludinātajā daļā silst netekošais ūdens, krājas nogulas, vairojas augi un baktērijas, tas viss katkad arī pūst un izdala slāpekli arī NH4 formā un patērē skābekli. Lejpus bebru dambja ir mazāk drazu un dūņu, bet pāri tecējušais ūdens nav necik labāks, kā uzdambējumā.

    02.12.2014 - 10:41

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas