GeoNames datubāze

  • zuravlov

    Labdien.Vispirms liels paldies par ļoti noderīga portāla izveidošanu. Man ļoti patīk makšķerēt un informācija no Jūsu portāla ļoti noderīga. Īpaši patīk dziļumu kartes.
    Man ir viens priekšlikums. Eksistē tāda GeoNames.org atvērtā pasaules ģeogrāfisko un citu objektu datubāze (nosaukumi, tipi, GPS koordinātes un alternatīvie nosaukumi). Tā ir bezpeļņas organizācija, kura nodrošina savu datu pieejamību visiem, kuriem tie interesē. GeoNames datubāze tiek izmantota arī dažādiem zinātniskajiem pētījumiem. Datubāzē tai skaitā ir arī pieejama informācija par Latvijas ezeriem, taču tā, diemžēl, ir ievērojami pieticīgāka nekā citās valstīs (to tur ir vairākas reizes mazāk, nekā pie Jums). GeoNames nekādā gadījumā nav Jūsu konkurenti; tā, kā jau minēju, uztur pamatā tikai nosaukumus ar koordinātēm. Jebkurš lietotājs no jebkuras pasaules malas var atrast viņam interesējošo objektu koordinātes. Lieliem šo datu "donoriem" GeoNames nodrošina web atsauces sava portālā.
    Tad nu mans priekšlikums: vēlos Jūs ieinteresēt, ja tas ir iespējams, papildināt GeoNames datubāzi ar Latvijas ezeru koordinātēm, lai arī par Latviju tur beidzot būtu pilvērtīgāka informācija. Citādi, kā vienmēr, atpaliekam no citām valstīm. Daudzi cilvēki būtu Jums pateicīgi par šo soli. Ja dažādiem avotiem izdotos kaut nedaudz papildināt šos datus, kopumā iespējams lielu labu darbu izdarīt. No savas puses, ja nepieciešams, varu palīdzēt sagatavot datus nepieciešamajā formāta.

    29.09.2010 - 18:38

  • Our sponsors:
  • www.e-formas.lv
  • Sorosa Fonds Latvija
  • LVAF
  • More on lakes:
  • ILEC
  • Poseidon.by
  • UKLakes
  • VISS Sverige
  • Lake Net
  • Zive
  • Baikal
  • labaslaivas